AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
29 lipca 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plZ klimatyzacją w drodze na lotnisko Modlin
Transport drogowy

Z klimatyzacją w drodze na lotnisko Modlin

28 kwietnia 2017 r.   |  AS

Przedsiębiorstwo Arriva Bus Transport Polska wybrało klimatyzatory Konvekta KL 47 T do zabudowy na trzech , eksploatowanych już autobusach SOR NB 12. Montaż klimatyzatorów na tych autobusach to realizacja wymogów, wynikających z przetargu, ogłoszonego przez Koleje Mazowieckie na obsługę linii autobusowej „Lotnisko Modlin”, który to wygrała właśnie Arriva.


Autobus firmy Arriva z zamontowanym klimatyzatorem KL47 T   |   Fot. Drabpol

Arriva posiada już flotę autobusów wyposażonych w klimatyzatory Konvekta. W ubiegłym roku zamówiła bowiem 49 autobusów Solaris z klimatyzatorami Konvekta KL 49T.

Z końcem marca tego roku dołączyły do nich 3 kolejne autobusy, tym razem SOR NB 12. Zabudowano na nich najnowsze klimatyzatory KL 47 T. Urządzenia te przeznaczone są do klimatyzowania przestrzeni pasażerów z możliwością podłączenia parownika dla miejsca pracy kierowcy, co miało miejsce właśnie w autobusach SOR .

KL47 T o wydajności chłodniczej 28 tys. W i grzewczej 32 tys.W cechuje najniższe zużycie prądu- tylko 63 A. Jest to bardzo istotne dla wszystkich operatorów komunikacji miejskich z uwagi na napięty bilans energetyczny autobusów tych linii. Niski pobór prądu gwarantuje możliwość wykorzystania dodatkowych odbiorników prądu, np. ładowarek do urządzeń mobilnych. Samo urządzenie jest bardzo lekkie- waży tylko 107 kg. Ta lekka konstrukcja gwarantuje niższe zużycie paliwa.

We wspomnianym klimatyzatorze wszystkie komponenty są bardzo łatwo dostępne. Pokrywa dachu otwiera się na obie strony, dzięki czemu montaż i serwis są bezproblemowe.

Klimatyzatory zainstalował warszawski serwis firmy DRABPOL - generalnego przedstawiciela firmy Konvekta w Polsce.

[ Drabpol, Konvekta ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Unity Line
Karty paliwowe OnTurtle