Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
05 marca 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plRosyjski transport ominie Polskę?
Transport wodny

Rosyjski transport ominie Polskę?

16 listopada 2016 r.   |  MM

Jak podała PAP, w ubiegłym tygodniu, w Ministerstwie Transportu Rosji, doszło do spotkania z duńskim armatorem DFDS na temat projektu listu intencyjnego, zgodnie z którym przewoźnicy rosyjscy będą mogli transportować towary linią promową z ominięciem Polski.

Według strony rosyjskiej przedstawiciele DFDS "wyrazili gotowość zapewnienia niezbędnej liczby jednostek towarowych na linii promowej w celu zaspokojenia popytu przewoźników pracujących w Europie".

Obecnie - jak głosi oświadczenie - omawiane są warianty portów handlowych optymalnych dla uruchomienia linii promowej. Pozwoli to na zrezygnowanie z przewozów tranzytowych przez Polskę w związku z niestabilną polityką polskich kolegów w kwestii wymiany zezwoleń, jaka nie pozwala przewoźnikom rosyjskim na komfortową pracę - oświadczył resort.

Zapewnił, że dostawy towarów promami będą korzystne dla przewoźników także ze względu na oszczędność paliwa i brak opłat drogowych. Rozmowy z władzami duńskiej firmy prowadził wiceminister transportu Rosji Nikołaj Asauł.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Badanie
Razem z zespołem Teleroute zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej tego, w jaki sposób Twoim zdaniem ten rok będzie się rozwijał w naszej branży.
Zajmie to tylko 2 minuty!
Możesz wypełnić ankietę do 7 marca