LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
13 grudnia 2018 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plPrzewozy kolejowe na Bałkany
Transport szynowy

Przewozy kolejowe na Bałkany

7 czerwca 2017 r.   |  MM

Grupa CTL Logistics uruchomiła przewozy na Bałkany. Pierwszy pociąg spółki pokonał trasę z Dąbrowy Górniczej do Chorwacji, przewożąc szyny o długości 120 m.


CTL Logistics transport szyn do Chorwacji / Fot. CTL Logistics

Przetarliśmy szlak na Bałkany, rozszerzając portfolio naszych usług logistycznych o przewozy kolejowe na południe Europy – powiedział Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.

Przewoźnik transportował 120-metrowe szyny dla odbiorcy niemieckiego, który remontuje tory kolejowe na odcinku 14 km w Chorwacji. Szyny zostały zamówione w hucie w Dąbrowie Górniczej, należącej do międzynarodowego koncernu, z którym CTL Logistics współpracuje od lat.

Pierwszy transport został zrealizowany w połowie kwietnia bieżącego roku, drugi pod koniec maja, a trzeci odbędzie się na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Skład, który przewoził szynę długą między Polską a Chorwacją był przez cały czas pod ścisłym nadzorem, dzięki zamontowanym na nim nadajnikom GPS. W każdym momencie wiedzieliśmy, gdzie znajduje się pociąg oraz co się z nim dzieje, toteż cała operacja przebiegła bez najmniejszych problemów – podkreśla Dariusz Podsiadło, dyrektor Segmentu Hutniczego i Stalowego CTL Logistics. Transport do Chorwacji poprzedziły długie i bardzo żmudne przygotowania, gdyż musieliśmy uzyskać zgody na przejazd przez praktycznie pół Europy. W efekcie sam transport ładunku przebiegł bardzo sprawnie, szyny dotarły na miejsce na czas, zgodnie z przyjętym harmonogramem – dodaje.

Wygraliśmy elastycznością i kompleksową obsługą, gdyż jako jedyni zaoferowaliśmy dojazd od producenta szyn do końcowej stacji, mimo że stan tamtejszych torów pozostawiał wiele do życzenia i inni przewoźnicy nie podjęli tego wyzwania – podsumował prezes Król. prezes zarządu Grupy CTL Logistics.

Mamy nadzieję, że nasze najnowsze starania dotyczące rozwoju oraz implementacji podobnych inicjatyw w zakresie ekspansji przewozów międzynarodowych pozwolą CTL sprostać wciąż rosnącym wymogom naszych międzynarodowych klientów, budując jednocześnie przewagę konkurencyjną CTL na lokalnym rynku kolejowym – dodała kończąc Sylwia Dunn, nowy dyrektor Rozwoju Grupy CTL Logistics.

[ CTL Logistics ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 49-52/2018
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48 22 620 92 14
KRS: 45946, Regon: 010269289, NIP: 526-00-10-038, Kapitał zakładowy: 100 000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus