AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
08 marca 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plPonad 7 mln zł na nowe szynobusy na Mazowszu
Transport szynowy

Ponad 7 mln zł na nowe szynobusy na Mazowszu

12 maja 2015 r.   |  MM

Porozumienie w sprawie przekazania samorządowi województwa mazowieckiego prawie 7,3 mln zł na zakup dwóch autobusów szynowych podpisali 6 V wojewoda Jacek Kozłowski i marszałek Adam Struzik. 

Inwestycja ta przyczyni się do usprawnienia ruchu i skrócenia czasu przejazdu na trasach: Tłuszcz – Warszawa – Czeremcha, Tłuszcz – Nasielsk – Sierpc – Płock oraz Tłuszcz – Ostrołęka. Oba szynobusy (jeden jedno- i jeden dwuczłonowy), o łącznej liczbie przynajmniej 190 miejsc siedzących oraz co najmniej 190 miejsc stojących, będą wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, ekrany informacyjne oraz głosowe powiadamianie o przystankach. Zostaną także przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazdy mają rozpędzać się do prędkości 120 km/godz. Łączna wartość zakupu wyniesie ponad 19,6 mln zł. W latach  2010–2014 wojewoda mazowiecki podpisał z samorządem woj. mazowieckiego pięć umów na dofinansowanie regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich na łączną kwotę prawie 36,5 mln zł.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Badanie
Razem z zespołem Teleroute zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej tego, w jaki sposób Twoim zdaniem ten rok będzie się rozwijał w naszej branży.
Zajmie to tylko 2 minuty!
Możesz wypełnić ankietę do 7 marca