Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 września 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPierwszy niezależny box do rozliczania myta we Włoszech
Transport drogowy

Pierwszy niezależny box do rozliczania myta we Włoszech

21 lipca 2017 r.   |  AS

Już na jesieni planowane jest wprowadzenie we Włoszech nowego urządzenia do rozliczania opłat drogowych – DKV BOX ITALIA. Dla przewoźników oznacza to spore oszczędności oraz alternatywę do aktualnego systemu opartego na urządzeniu Telepass i karcie VIA.


Pierwszy niezależny box do rozliczania myta we Włoszech   |   Fot. DKV

Po raz pierwszy użytkownicy włoskich autostrad będą mogli wybrać niezależnego dostawcę zapewniającego rozliczanie myta we Włoszech. Wystarczy jedno urządzenie w postaci DKV BOX ITALIA, które zapewni płynne uiszczanie opłat – znika wymóg posiadania kart VIA czy też urządzeń Telepass. To, poza wygodą, wiąże się również z oszczędnościami – przewoźnikom odpadną koszty z tytułu posiadania karty VIA (około 15 euro rocznie) oraz dzierżawy urządzenia Telepass (około 13 euro rocznie). Wystarczy opłata niewielkiej kaucji za jedno urządzenie.

Operator DKV przechodzi aktualnie proces certyfikacji jako instytucja produkująca swoje własne urządzenia pokładowe. Dzięki oficjalnej zgodzie udzielonej przez zrzeszenie włoskich operatorów autostrad (AISCAT) ruszyły właśnie testy urządzenia i negocjacje kontraktowe z 25 zarządcami włoskich autostrad.

Urządzenie DKV BOX ITALIA oparte jest na nowoczesnej technologii, która automatycznie wykrywa pojazdy i ustanawia należność na wszystkich autostradach płatnych we Włoszech. Firma zapewni łatwe zarejestrowanie nowego boxa poprzez internetowy panel klienta. Już dziś z tego miejsca możliwe jest zarządzanie kosztami opłat drogowych ze wszystkich krajów Europy.

Rabaty z Consorzio. Aby pomoć w redukcji kosztów z tytułu opłat drogowych, rząd włoski  utworzył specjalną organizację transportową o nazwie Consorzio. Jeśli użytkownik zarejestrowany jest w programie Consorzio poprzez DKV, automatycznie korzysta z maksymalnych zniżek przenoszonych bezpośrednio na klienta. Mowa tu o 13% rabatu w skali roku na opłaty autostradowe we Włoszech. Jest to maksymalny poziom zniżek dla pojazdów z klasy emisji Euro 5. Co więcej, członkowie Consorzio otrzymują natychmiastowy rabat na przejazdy w jedną stronę przez tunele Fréjus i Mont Blanc.

Jeden box już wkrótce. Wprowadzenie DKV BOX ITALIA planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku. Równolegle DKV prowadzi zaawansowane prace nad systemem EETS, czyli uruchomieniem jednego urządzenia pokładowego do naliczania wszystkich typów myta w Europie, co planowane jest to na rok 2018. Za komercjalizację usługi odpowiada podmiot Toll4Europe, łączący wysiłki DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG.

[ info DKV ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega