Polska Gazeta Transportowa
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plOperacja Stack: nieczynne lotnisko zamieni się w parking dla pojazdów ciężarowych
Transport wodny

Operacja Stack: nieczynne lotnisko zamieni się w parking dla pojazdów ciężarowych

10 sierpnia 2015 r.   |  Promy24.com

FTA podaje, że Międzynarodowy port lotniczy Kent będzie używany jako dodatkowy parking dla samochodów ciężarowych, które oczekują w kolejkach podczas Operacji Stack na autostradzie M20.


Brytyjskie Stowarzyszenie Transportu Towarów (FTA) podaje, że Międzynarodowy port lotniczy Kent (znany też jako London Manston Airport) będzie używany jako dodatkowy parking dla samochodów ciężarowych, które oczekują w kolejkach podczas Operacji Stack na autostradzie M20.

Wiceprezes FTA James Hookham skomentował, że każde rozwiązanie, które przyczyni się do zmniejszenia kolejek pojazdów oczekujących na autostradzie i okolicznych drogach, jest mile widziane, zważywszy na to, że obecne miesiące to najbardziej ruchliwy okres dla transportu towarowego i przemieszczania się turystów.

Brytyjski Departament Transportu zaznacza, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Korki na autostradzie M20, spowodowane chaosem w Calais, wymagają stworzenia większej strefy parkingowej, która zapewni kierowcom bezpieczeństwo i możliwość odpoczynku. FTA nakłania rząd do dalszej współpracy z władzami francuskimi w celu wypracowania długotrwałych rozwiązań tego problemu.« powrót
Biuro Brokerskie Omega