AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
29 lipca 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plOddano nowy odcinek S5
Transport drogowy

Oddano nowy odcinek S5

10 maja 2017 r.   |  HH

W ubiegłym tygodniu oddano do ruchu - dwa miesiące przed planowanym terminem - 18,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od węzła „Mieleszyn” do „Gniezno Południe”.

Wraz z nią na trasie powstało 19 obiektów inżynierskich, w tym 4 mosty i 5 wiaduktów w ciągu drogi S5, 9 wiaduktów nad S5, i jedno przejście dla zwierząt. Wybudowane zostały także dwa miejsca obsługi podróżnych, urządzenia związane z ochroną środowiska oraz oświetlenie i odwodnienie jezdni. Wartość robót budowlanych to ponad 500 mln zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Dwujezdniowa droga ekspresowa ma przede wszystkim wpłynąć na redukcję ruchu ciężkiego przez Gniezno oraz zapewnić szybki i bezpieczny tranzyt. Inwestycja realizowana przez poznański oddział GDDKiA kończy się na granicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dalszy etap realizuje bydgoski oddział GDDKiA. W drugiej połowie 2019 r. planowane jest oddanie do ruchu dalszych odcinków S5, aż do połączenia z autostradą A1 w okolicach Grudziądza.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Unity Line
Karty paliwowe OnTurtle