Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
12 sierpnia 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plNaczepa kurtynowa w nowej odsłonie
Transport drogowy

Naczepa kurtynowa w nowej odsłonie

Wielton na IAA 2016 zaprezentował swoje produkty

30 września 2016 r.   |  Cezary Banasiak

Na hanowerskich targach IAA 2016 nie brakowało polskich firm, a wśród nich niewątpliwie mocno zaznaczyła swoją obecność Grupa Wielton, w końcu aktualnie jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep.


Naczepa kurtynowa Master   |   Fot. Cezary Banasiak

Wielton zaprezentował debiutanta – naczepę kurtynową Master, zestaw kurtynowy Volume Master, aluminiową naczepę wywrotkę Weight Master i stalową naczepę wywrotkę Strong Master. Italiana Rimorchi, włoska spółka należąca do Grupy, pokazała rozsuwaną naczepę podkontenerową Merker.

Nowa kurtyna. Tym czym chwalił się Wielton na targach była całkiem nowa, zaprojektowana od podstaw, w nowym designie, funkcjonalna naczepa z wieloma rozwiązaniami ułatwiającymi rozładunek i załadunek, czyniąc je zarówno szybszymi, jak i bezpieczeniejszymi. Co więcej udało się dodatkowo poprawić trwałość i szczelność. Wszystko to dzięki specjalnej konstrukcji ram, dachu, ścianki przedniej i tylnym drzwiom, a także innowacyjnym uchwytom do mocowania ładunku.

Naczepa posiada certyfi kację pozwalającą na przewóz dedykowanych ładunków, a także system monitorowania parametrów naczepy, w tym jej bezpiecznego funkcjonowania. Podwozie zostało zabezpieczone antykorozyjnie w technologii KTL.

Zestaw. Uzupełnieniem dla nowej naczepy była ekspozycja na powietrzu zestawu kurtynowego Volume Master, który także skrywał kilka ciekawostek: nową ścianę przednią oraz tylny portal, a także hydrualicznie podnoszony dach.

W zestawie zastosowano sterowany pneumatycznie sprzęg automatyczny i nogę podporową z płynną regulacją – wszystko zaś możliwe do kontroli ze smartfona czy tabletu. Mobilność wyznacza nowe standardy.

Wywrotki. Wśród zaprezentowanych produktów były także wywrotki do szerokiego zastosowania, od budowlanki do rolnictwa: aluminiowa Weight Master oraz stalowa Strong Master. Warto przypomnieć, że producent dostarcza klientom narzędzie ułatwiające dowolne skonfi gurowanie naczepy, dając możliwość wybory z ponad 330 wariantów.

Aluminiowa naczepa Weight Master o kubaturze 40 m3, odznacza się niską masą własną, wytrzymałym podwoziem z linii Super Light, a także osią skrętną, pozwalającą na łatwe manewrowanie. Dodatkowo w naczepie jest automatyczny dach, przyspieszający pracę, a standardem już jest system monitorowania parametrów naczepy i jej bezpieczeństwa.

Stalowa naczepa Strong Master ma kubaturę 26 m3 i wykonana jest z wysokogatunkowej stali HB450. Model przedstawiony na targach miał dedykowane opony budowlane i sterowany ręcznie dach.

Włoska siostra. Ostatnią z pokazanych na IAA 2016 przez Grupę Wielton była naczepa podkontenerowa typu Slider Merker z rozsuwanym przodem, tyłem i środkową częścią ramy. To produkt włoskiej spółki Italiana Rimorchi, należącej do Grupy.

Naczepa jest przystosowana do przewozu kontenerów 20’, 30’, 40’, 45’, 45 HC. Wykonana jest ze stali o zwiększonej wytrzymałości i zabezpieczona antykorozyjnie w technologii KTL.« powrót
Biuro Brokerskie Omega