LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 stycznia 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plMikrofaktoring dla sektora TSL
TSL

Mikrofaktoring dla sektora TSL

9 marca 2018 r.   |  AS

Coraz wyższe koszty ubezpieczenia i paliwa są dużym wydatkiem dla firm z sektora TSL. Do tego dochodzą klienci, którzy często płacą „po terminie”. Jak przy tak dużych kosztach i opóźnieniach w płatnościach od kontrahentów nie stracić płynności finansowej? Rozwiązaniem może być mikrofaktoring od Finiaty.


Fot. Finiata

Niezapłacone faktury są dużym problemem wśród polskich przedsiębiorców. Według Krajowego Rejestru Długów problem ten dotyczy aż 85 % firm. Tradycyjne banki mają szeroki wachlarz usług dla dużych i dobrze prosperujących firm. Zapominają jednak o szybko rosnącym sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, który potrzebuje produktów dostosowanych do ich aktualnych potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów.

Jak działa mikrofaktoring? Finiata - europejski lider mikrofaktoringu, z myślą o potrzebach finansowych przedsiębiorców oferuje usługę cichego faktoringu z regresem, która pomaga utrzymać płynność finansową, gdy klienci nie płacą na czas. Finiata należy do tzw. fintechów, czyli firm z branży finansowej, które świadczą znane usługi w sposób innowacyjny i przyjazny dla klientów. Mikrofaktoring w Finiacie jest prowadzony na zupełnie innych zasadach niż w typowych bankach: jest dostępny dla podmiotów mniejszych, a także działających krócej. Faktoring cichy z regresem oznacza, że fakt finansowania faktury jest znany tylko przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Ponadto środki są wypłacane najpóźniej w ciągu 24 godzin od zaakceptowania faktury w systemie, co oznacza błyskawiczną poprawę płynności i zwiększenie bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorstwa.

Ryzyko w produktach oferowanych przez Finiatę jest zupełnie inne niż kredytowe, bo też produkt nie jest linią kredytową, czy długoterminowym zobowiązaniem. To faktoring, co oznacza że klienci Finiaty zarobili już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem „nie płacenia na czas” muszą czekać na wynagrodzenie. MIkrofaktoring jest więc usługą biznesową która pozwala klientom zachować płynność finansową.

15500 zadowolonych klientów w 12 miesięcy! Cichy faktoring z regresem od Finiaty okazał się niezwykle przydatny na polskim rynku. Na platformie Finiaty w przeciągu roku działalności zarejestrowało się 15500 klientów. Aż 70% z nich korzysta z mikrofaktoringu wielokrotnie.

Problemy z otrzymaniem należności od kontrahentów to powszechny problem wśród polskich przedsiębiorców. Firmy z sektora TSL ponoszą duże koszty własne związane z wykonaniem usługi. Do tego ubezpieczenie samochodów ostatnio znacznie wzrosły, a ceny paliw w Polsce są jedne z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Finiata pomaga firmom utrzymać stabilność finansową i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków – powiedział Sebastian Diemer, prezes zarządu Finiata.

Długi termin płatności faktury? Finiata zapłaci ją w kilka godzin! Zasady funkcjonowania usługi są bardzo proste: przedsiębiorca rejestruje się na platformie Finiaty i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu wykorzystuje przyznaną przez Finiatę kwotę. Przedsiębiorca sam ustala okres finansowania faktury (30 lub 60 dni). To co przedsiębiorcy cenią najbardziej to fakt, że w Finiacie data wymagalności faktury nie jest powiązana w żaden sposób z datą zwrotu finansowania – przedsiębiorca w każdej chwili przed datą wymagalności może sfinansować fakturę i ciągle otrzyma finansowanie na 30 lub więcej dni.

Usługa Finiaty jest prosta do wyliczenia: 3 zł + VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze, za każde 30 dni okresu finansowania. Dodatkowo bezpłatnie oferowane są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m. in. rozpatrzenie wniosku, czy przeprowadzenie analizy kredytowej.

[ Finiata ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 49-52/2018
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48 22 620 92 14
KRS: 45946, Regon: 010269289, NIP: 526-00-10-038, Kapitał zakładowy: 100 000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus