LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 stycznia 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plWszystkie artykuły
Artykuły

Rozwiązania logistyczne dla firm

Wybór artykułów w temacie: Logistyka (więcej czytaj w naszej gazecie. Zamów prenumeratę)
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec 
3 stycznia 2019 r. | Aktualności TSL

Dachser tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

więcej
W przyszłym roku 46. lokalizacja 
12 grudnia 2018 r.

Seifert Logistics Group kontynuuje ekspansję i latem 2019 r. otworzy swoją 46. lokalizację. Seifert Polska, spółka-córka eksperta logistycznego z Ulm, wygrała przetarg na zaopatrzenie nowej fabryki silników w Jaworze w zachodniej Polsce.

więcej
Dobre wyniki po trzech kwartałach 
21 listopada 2018 r. | Aktualności TSL

Grupa Kapitałowa OT Logistics zanotowała 724,3 mln zł skonsolidowanych przychodów po trzech kwartałach 2018 r., co oznacza wzrost o ponad 13% r/r. W samym III kwartale wzrost przychodów wyniósł 19% (wobec 3% w I kwartale i 17% w II kwartale ).

więcej
Rynek magazynowy ma się dobrze 
6 listopada 2018 r. | Aktualności TSL

W III kwartale 2018 r. na polski rynek magazynowy trafiło 683,4 tys. m2. Tym samym na koniec września jego zasoby przekroczyły 15 mln m2, co oznacza, że w ciągu 5 ostatnich lat całkowity wolumen powierzchni podwoił się – podała firma Colliers International.

więcej
Nowy magazyn dla operatora w Łodzi 
24 października 2018 r.

Na terenie Segro Business Park Łódź dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. powstaje magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6,6 tys. m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, operatora reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.

więcej
Magazyn centralny w Lućmierzu 
1 października 2018 r. | Aktualności TSL

FM Logistic oferuje swoim klientom drobnicowym nowy obiekt magazynowy w Lućmierzu k. Łodzi. Zastąpił on do tej pory wykorzystywany magazyn w tej samej miejscowości. Nowy magazyn realizuje dwa razy większy obrót – na poziomie 6-7 tysięcy palet na dobę.

więcej
W krajowym i międzynarodowym centrum dystrybucji firmy cukierniczej 
3 września 2018 r. | Aktualności TSL

ID Logistics, specjalizujący się w logistyce kontraktowej, rozwija współpracę z firmą Mieszko, jednym z największych producentów wyrobów cukierniczych w Polsce.

więcej
Operator logistyczny podsumowuje II kwartał 2018 r. 
22 sierpnia 2018 r. | Aktualności TSL

Operator logistyki kontraktowej ID Logistics podsumował działalność w II kwartale 2018 r. W tym okresie przychody firmy wzrosły o 8,3% do poziomu 353 mln euro.

więcej
Wykorzystanie funduszy europejskich na projekty transportowe 
20 sierpnia 2018 r.

104,6 mld zł unijnego dofinansowania ma Polska do wydania przed końcem roku 2023 – poinformował p.o. dyr. CUPT Przemysław Gorol podczas konferencji prasowej 7 VIII przy pl. Europejskim w Warszawie z okazji przekroczenia półmetka perspektywy unijnej 2014-2023.

więcej
Nowy punkt na trasie tranzytowej Berlin-Mińsk 
25 lipca 2018 r. | Aktualności TSL

Nowy oddział Agencji zlokalizowany jest w Słomczynie pod Grójcem w nowoczesnym Centrum Logistycznym, gdzie swoją siedzibę posiada również Urząd Celny, który jako jeden z nielicznych w naszym kraju, obsługuje swoich petentów od godziny 7:30 aż do 21:00.

więcej
Czas na transport lodów 
23 lipca 2018 r. | Aktualności TSL

Czy jest coś lepszego niż chwila słodkiej ochłody w upalny dzień? Lody kojarzą nam się z beztroskim dzieciństwem, urodzinami, nagrodą za dobre świadectwo czy pierwszą randką. Badacze odkryli nawet, że obniżają one poziom reakcji na stres. Ale żeby nie straciły swoich magicznych właściwości, muszą być odpowiednio magazynowane oraz transportowane – i to jest właśnie zadanie dla Fresh Logistics.

więcej
Połączenie sił w Hiszpanii 
18 lipca 2018 r. | Aktualności TSL

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, wiodący gracz w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO posiadająca wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

więcej
Pierwszy na świecie operator oferujący rozwiązania w druku 3D 
9 lipca 2018 r. | Aktualności TSL

DB Schenker jako pierwszy operator logistyczny na świecie oferuje swoim klientom kompleksową usługę druku 3D. Za pośrednictwem portalu internetowego eSchenker klienci mogą przesłać projekt 3D, wybrać materiał i kolorystykę, zapoznać się z cenami, zamówić wydruk, a następnie go otrzymać.

więcej
Nowa firma w Parku Pruszków 
2 lipca 2018 r. | Aktualności TSL

Firma Langowski Shipping (LSH), świadcząca usługi transportowe i logistyczne oraz z zakresu obsługi celnej, wynajęła 3 800 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Pruszków. Eksperci z JLL reprezentowali Langowski Shipping w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu.

więcej
Operator logistyczny rozwija się na Górnym Śląsku 
27 czerwca 2018 r. | Aktualności TSL

Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Aktualnie, w tych dwóch lokalizacjach, dysponuje już powierzchniami magazynowymi i biurowymi o łącznym metrażu bliskim 13 500 mkw. W obu transakcjach doradzała Agencja AXI IMMO.

więcej
UPS stawia na pojazdy napędzane CNG 
27 czerwca 2018 r. | Aktualności TSL

Firma UPS poinformowała o planach budowy pięciu kolejnych stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz zakupu ponad 700 nowych pojazdów napędzanych CNG, w tym 400 ciągników siodłowych i 330 ciągników terminalowych.

więcej
Agility czyli zwinność i zręczność 
25 czerwca 2018 r.

Niewiele jest na świecie firm branży TSL, które w tak krótkim czasie osiągnęły tak wiele. Jedną z nich jest znana i obecna na rynku polskim Agility – jeden z największych na świecie dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych. Wystarczy powiedzieć, że jego przychody przekraczają 4,6 mld dol., zatrudnia ponad 22 tys. osób w 500 oddziałach w 100 krajach.

więcej
Od Opola do… Opola, czyli w nowej siedzibie oddziału 
23 czerwca 2018 r. | Aktualności TSL

22 VI 2018 r. miało miejsce oficjalne otwarcie oddziału Raben Logistics Polska w Opolu. W uroczystości wzięli udział między innymi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz jego zastępca Maciej Wujec. Na ziemi opolskiej oddział Rabena działa od lat, a w tym roku dojrzał do decyzji o zmianie lokalizacji i przenosin do nowoczesnego kompleksu magazynowego.

więcej
Jubileusz 25-lecia PISiL-u 
22 czerwca 2018 r.

21 VI w Gdyni odbył się już XIX Kongres Spedytorów, który był zarazem okazją do świętowania jubileuszu 25-lecia istnienia Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (pod tą nazwą od listopada 2001 r., wcześniej jako Polski Związek Spedytorów Międzynarodowych). Nie obyło się bez wspomnień, gości zabawiała kabaretowa Grupa MoCarta, a zebrani mogli m.in. obejrzeć pokaz zdjęć z ćwierćwiecza istnienia organizacji.

więcej
Dekada na polskim rynku 
12 czerwca 2018 r.

Specjalizująca się w dedykowanej logistyce kontraktowej firma ID Logistics Polska obchodzi w tym roku 10-lecie działalności na polskim rynku.

więcej
Rozwój na Bliskim Wschodzie 
7 czerwca 2018 r. | Aktualności TSL

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zainwestował w rozbudowę i modernizację swoich obiektów o powierzchni ponad 14 tys. mkw. w miejscowości Mohammedia w Maroku. Od maja br. oddział łączy usługi w zakresie krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, logistyki kontraktowej oraz operacji celnych.

więcej
Rynek e-commerce w Polsce 
1 czerwca 2018 r.

Z badań Barometr E-shopper 2017, przeprowadzonych na zlecenie DPDgroup, wynika, że polski rynek e-commerce coraz bardziej się stabilizuje, choć jego rozwój wciąż jest dynamiczny. Konsumenci robiąc e-zakupy coraz częściej korzystają ze smartfonów a popularność zyskuje e-handel zagraniczny, głównie chińskie portale e-commerce.

więcej
Rozwój partnerstwa w Azji 
30 maja 2018 r. | Aktualności TSL

Firma OEX E-Business podpisała listy intencyjne dotyczące współpracy z partnerami biznesowymi z obszaru logistyki dla e-commerce z Singapuru. Umowy z Pacific Integrated Logistics Group i UrbanFox Asia mają ułatwić spółce z Grupy OEX dalszy rozwój na rynkach azjatyckich.

więcej
O Nowym Jedwabnym Szlaku, portach, intermodalu i CPK 
29 maja 2018 r.

11,5 tys. osób wzięło udział w jubileuszowym, już X Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Podczas imprezy odbyło się 150 sesji tematycznych, na których wystąpiło 900 prelegentów.

więcej
CPK na terenie trzech gmin 
26 maja 2018 r. | Aktualności TSL

Podczas spotkania z mieszkańcami gminy Baranów, które odbyło się 23 V, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild zaprezentował obszar o powierzchni 66 km2, który ma być zarezerwowany pod budowę CPK (sam port zajmie ok. 30 km2).

więcej
Na dłużej w Pruszkowie 
23 maja 2018 r. | Aktualności TSL

Globalny operator logistyczny przedłużył najem około 7,9 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym MLP Pruszków II.

więcej
Integracja branży logistycznej 
17 maja 2018 r. | Aktualności TSL

Polskiej Koleje Państwowe S.A. podpisały w ubiegłym tygodniu porozumienie z szefami 10 polskich operatorów terminali przeładunkowych i centrów logistycznych. Wzajemne wsparcie na rzecz tworzenia łańcuchów logistycznych na osi wschód–zachód, północ– południe Europy oraz z Azji, a także wspólne kreowanie projektów inwestycyjnych i biznesowych w obszarze logistyki – to główne założenia parafowanego dokumentu.

więcej
AsstrA podsumowuje udział w konferencji TAPA 
8 maja 2018 r. | Aktualności TSL

Według danych Unii Europejskiej wartość szkód powstałych w wyniku kradzieży ładunków przewożonych na terytorium Europy przewyższa rocznie 8,2 mld euro. Dzięki działalności takich organizacji, jak Stowarzyszenie Ochrony Transportowanych Zasobów (TAPA), walka z rabunkami podczas transportu i magazynowania ładunków staje się bardziej skuteczna.

więcej
X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozstrzygnięta 
24 kwietnia 2018 r.

W Poznaniu zakończyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Triumfatorem tegorocznych zmagań został Konrad Danek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

więcej
Dwa nowe magazyny klasy A 
19 kwietnia 2018 r.

6 IV oficjalnie Raben Logistics otworzył swój nowy oddział w Chlebni (ok. 40 km od Warszawy), przenosząc się z Grodziska Mazowieckiego.

więcej
Umowa na przeładunek i magazynowanie produktów agro 
17 kwietnia 2018 r. | Aktualności TSL

OT Logistics S.A. zawarła umowę z Glencore Polska Sp. z o.o. na przeładunki produktów agro w portach w Gdyni i Świnoujściu wraz ze składowaniem tych produktów w portowych magazynach Grupy Kapitałowej OT Logistics. Umowa jest kontynuacją długoletniej współpracy pomiędzy obiema spółkami, opartej o cykliczne zlecenia.

więcej
Pierwszy logistyczny Innovation Campus we Francji  
2 kwietnia 2018 r. | Aktualności TSL

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, otworzył Innovation Campus we Francji. Jest to pierwszy tego typu kampus, który został uruchomiony przez firmę logistyczną we Francji.

więcej
Sklepy DIY na wyciągnięcie ręki 
20 marca 2018 r. | Aktualności TSL

Dachser, globalny operator logistyczny, przewiduje wpływ jednego z największych trendów ostatnich lat, jakim jest rozwój branży e-commerce, na zmianę sposobu dokonywania zakupów w sektorze DIY. Wielokanałowość, postępująca cyfryzacja, a także coraz większa rola operatorów logistycznych, to tylko niektóre z czynników towarzyszących ewolucji handlu w branży budowlano-remontowej.

więcej
Dobre wyniki operatora logistycznego za 2017 r. 
14 marca 2018 r.

ID Logistics, operator specjalizujący się w logistyce kontraktowej, podsumował wyniki finansowe za 2017 r. Grupa odnotowała wzrost przychodów o 24,2% do poziomu 1,33 mld euro.

więcej
Przed nami rok rekordów 
5 marca 2018 r. | Aktualności TSL

Dane z rocznego raportu AAG Industrial & Logistics Market Review potwierdzają, że sektor ten z zasobami przekraczającymi 13,5 mln m kw. był najszybciej rosnącym spośród wszystkich sektorów rynku nieruchomości komercyjnych w 2017 roku.

więcej
Nowy oddział Greencarierr 
28 lutego 2018 r. | Aktualności TSL

Firma Greencarrier Freight Services Poland skandynawski spedytor i logistyk podpisał umowę na wynajem powierzchni magazynowo-biurowej w Distribution Park Sosnowiec – parku magazynowym - należącym do Hines Global REIT. Firma będzie prowadziła operacje logistyczne na powierzchni 2660 mkw. W procesie negocjacji warunków umowy, najemcy doradzała agencja AXI IMMO.

więcej
Polska magazynami stoi 
28 lutego 2018 r.

Po rekordowym 2016 r. na rynku powierzchni magazynowych, również ubiegły rok był w Polsce, jak wszystko na to wskazuje (nie ma bowiem jeszcze ostatecznych, pełnych danych) bardzo dobry. Sytuacja sprzyjała inwestycjom w rozwiązania innowacyjne, szyte na miarę i poprawę efektywności energetycznej – podkreślają przedstawiciele wielu firm tej branży.

więcej
Dwie dekady logistyki dla branży DIY 
20 lutego 2018 r. | Aktualności TSL

Dachser obchodzi tego roku 20-lecie Dachser DIY-Logistics - globalnego rozwiązania logistycznego dla branży budowlanej, DIY i ogrodniczej. Ponadto jako partner stowarzyszenia Heimwerken, Bauen und Garten (BHB) firma ponownie wystąpi na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych Eisenwarenmesse w Kolonii, gdzie przedstawi swoje usługi usprawniające łańcuch dostaw w sektorze DIY.

więcej
Zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne przewyższa podaż 
19 lutego 2018 r.

Właściciel i zarządca obiektów logistycznych, firma P3, odnotowała w ubiegłym roku roku rekordowy wzrost. Portfolio spółki zwiększyło się do ponad 4 mln m2 obiektów logistycznych na dziewięciu europejskich rynkach.

więcej
Terminal cargo z punktem odpraw celnych 
14 lutego 2018 r.

Od 1 II w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka funkcjonuje punkt obsługi Służby Celno-Skarbowej. Na terenie nowego terminala można zatem realizować procedury pozwalające na dopuszczenie towarów do wolnego obrotu na terytorium UE, wywóz towarów oraz przygotowanie innych procedur specjalnych.

więcej
Wzrost przychodów o 28% 
30 stycznia 2018 r. | Aktualności TSL

Trans Polonia S.A, operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, osiągnął w grudniu 2017 r. 16,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (+6% r/r).

więcej
Warto inwestować w innowacje 
29 stycznia 2018 r.

18 I w Warszawie odbyła się konferencja prasowa FM Logistic, na której firma przedstawiła swoje inwestycje z roku ubiegłego, a także - co oczywiste - plany na rok bieżący. Poruszono także tematy zmian w logistyce, rozwoju technologicznego, a nawet rolę Polski jako centrum zarządzania regionem Europy Centralnej.

więcej
Kolejowe bocznice wracają do Grupy Azoty 
15 grudnia 2017 r.

Grupa Azoty podpisała 6 XII porozumienie z CTL Logistics ws. m.in. przejęcia spółek celowych, a tym samym konsolidacji działalności bocznic w Kędzierzynie i Puławach. Oznacza to, że od 1 I 2018 r. wszystkie spółki zarządzające bocznicami w Grupie Azoty znajdą się w strukturach Grupy.

więcej
Magazynowy boom nie maleje 
12 grudnia 2017 r.

Popyt na magazyny pozostaje w Polsce nadal wysoki – w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 r. przekroczył 2,2 mln m2, a całkowite zasoby rynku wzrosły do 12,86 mln m2 (+18% w stosunku do roku 2016). Jednocześnie ponad 1,05 mln m2 jest w budowie, a wskaźnik pustostanów pozostaje na rekordowo niskim poziomie 5,04%.

więcej
LNG – przyszłościowy biznes w portach i stoczniach 
6 grudnia 2017 r.

Zaopatrzenie statków w naturalny gaz skroplony (LNG) w portach będzie w najbliższym czasie najbardziej dochodowym biznesem w usługach portowych.

więcej
Dobre wyniki operatora logistycznego po III kwartale 
23 listopada 2017 r.

Grupa Kapitałowa OT Logistics wypracowała w III kwartałach 2017 r. 639,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Zysk operacyjny wyniósł 22,3 mln zł, a wynik EBITDA wzrósł o 45% w ujęciu rocznym do 63,1 mln zł. Grupa zanotowała zysk netto na poziomie 12,8 mln zł.

więcej
Certyfikat QEP dla firmy spedycyjnej 
8 listopada 2017 r. | Aktualności TSL

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, jako pierwsza firma spedycyjna uzyskał certyfikat QEP na najwyższym poziomie – Expert, w zakresie zarządzania chłodniczymi łańcuchami dostaw produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Certyfikaty QEP przyznawane są przez firmę Envirotainer.

więcej
Sankcje dla portów polskich 
25 października 2017 r.

Praca nad ustawą o zakazie handlu w drugą i czwartą niedziele przybrała tak szybkie tempo, że prezydent zdąży ją jeszcze podpisać w tym roku, tak aby obowiązywała od 1 I 2018 r.

więcej
Po CPL i CPK Centralny Hub Logistyczny? 
25 października 2017 r.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski poinformował, że spółka zainwestuje blisko miliard złotych w nową architekturę sieci logistycznej. Kluczowe będzie utworzenie Centralnego Hubu Logistycznego - gigantycznej sortowni do obsługi krajowego i międzynarodowego e-commerce, w tym rozwijającej się współpracy spółki z Chinami.

więcej
Olimpiadę logistyczną czas zacząć 
11 października 2017 r. | Aktualności TSL

Rozpoczyna się kolejna, dziesiąta już edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku do udziału w niej zgłosiło się blisko 8700 uczniów z 284 szkół w całej Polsce.

więcej
Operator logistyczny otworzył centrum IT w Warszawie 
11 października 2017 r. | Aktualności TSL

Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o. to kolejna spółka Grupy w Polsce. Jej kompetencje to usługi IT dla organizacji, utrzymanie globalnej infrastruktury IT, wsparcie systemów operacyjnych w biznesie lotniczym i oceanicznym, a także rozwój elektronicznych aplikacji dla klientów.

więcej
Prawie 9 mld zł na projekty transportowe 
10 października 2017 r.

Umowy dla 14 projektów na łączną sumę 8,8 mld zł zawarło Centrum Unijnych Projektów Transportowych 3 X w Ministerstwie Rozwoju. Wśród nich znalazły się m.in. bardzo ważny projekt kolejowy (tunel w Łodzi), budowa drugiej linii warszawskiego metra czy wykonanie w kilku miastach nowych linii tramwajowych. W sumie beneficjenci otrzymają 4,9 mld zł ze środków Unii Europejskiej.

więcej
Nowy magazyn pod Poznaniem 
30 września 2017 r. | Aktualności TSL

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, uruchamia nowy magazyn w Plewiskach k. Poznania. Atutami nowego obiektu są nieograniczona odporność ogniowa oraz dobra lokalizacja, sprzyjająca optymalizacji kosztów dystrybucyjnych. Magazyn został otwarty 1 października, a klientami w tym obiekcie będą firmy z różnych branż, m.in. chemicznej, meblarskiej i motoryzacyjnej.

więcej
Nowy europejski oddział operatora logistycznego  
27 września 2017 r. | Aktualności TSL

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we Włoszech. Nowe biuro mające swoją siedzibę w Mediolanie, specjalizuje się w usługach Air&Ocean. Włoskie biuro jest już 10. placówką firmy w Europie.

więcej
Wpływ Brexitu na rynki wschodzące 
26 września 2017 r.

Globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, Agility, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w I połowie 2017 r. - Agility Mid-Year Emerging Markets Review.

więcej
Operator logistyczny inwestuje w Europie 
13 września 2017 r.

Globalny operator logistyczny, Dachser, w ramach rozwoju swojej europejskiej sieci buduje i modernizuje magazyny w Austrii, Rosji i zachodniej Francji.

więcej
Blacklog na ponad 3 mld zł 
13 września 2017 r. | Aktualności TSL

Przychody Grupy Kapitałowej Torpol w I półroczu 2017 r. ukształtowały się na poziomie 212,9 mln zł (-36,7% r/r), EBIT wyniósł -9,7 mln zł (-14,2 mln zł r/r), a strata netto -11,2 mln zł (-13,7 mln zł r/r). Portfel zamówień Grupy jest na rekordowym poziomie ponad 3 mld zł.

więcej
Szybsza dystrybucja towarów 
13 września 2017 r.

Dostawca zintegrowanych usług transportowo-logistycznych, DB Schenker, wzmocnił swoją europejską sieć transportu lądowego wprowadzając dwa nowe paneuropejskie produkty.

więcej
Polska trzecia w Europie 
13 września 2017 r.

W I półroczu 2017 r. wynajęto w Polsce 1,72 mln m2 magazynów – najwięcej w historii. Popyt netto wyniósł 1,3 mln m2 - to trzeci co do wielkości wynik w Europie.

więcej
56 tys. m2 w nowym magazynie  
7 września 2017 r. | Aktualności TSL

P3 Logistic Parks kontynuuje intensywny rozwój rozpoczynając budowę magazynu o powierzchni 61,000 m2 w parku logistycznym P3 Piotrków w centralnej Polsce. Głównym najemcą obiektu, który zajmie 56,000 m2 będzie Kuehne+Nagel.

więcej
Nowy oddział Dachser w Austrii 
15 sierpnia 2017 r. | Aktualności TSL

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej w austriackim Tyrolu.

więcej
Nowy magazyn 7R pod Krakowem przyciąga najemców 
5 sierpnia 2017 r. | Aktualności TSL

7R podpisało umowę z krakowską hurtownią AUTO - GUM na wynajem 12 000 mkw. powierzchni w nowo powstającym Centrum Logistycznym Kraków – Kokotów V.

więcej
Kolejna linia z Poznania do Niemiec 
2 sierpnia 2017 r. | Aktualności TSL

Z końcem lipca Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, uruchomił nowe połączenie drogowe z Poznania do Rheine w Niemczech. Przewozy na tej trasie będą realizowane pięć razy w tygodniu w obu kierunkach. Jest to już dwunasta bezpośrednia linia Dachser z Wielkopolski do Niemiec.

więcej
Powstanie nowe centrum logistyczne w Krakowie 
24 lipca 2017 r. | Aktualności TSL

Deweloper nieruchomości o przeznaczeniu logistyczno-magazynowych Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. otrzymało pozwolenie na budowę Centrum Logistycznego Kraków III. Planowana inwestycja dostarczy ok. 19 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz biurowej.

więcej
Grupa Raben przejmuje Busse Logistik w Niemczech 
12 lipca 2017 r. | Aktualności TSL

Pod koniec ubiegłego miesiąca Grupa Raben podpisała umowę o przejęciu udziałów Busse Logistik, z siedzibą w Kassel. Firma zatrudnia ponad 140 pracowników i prowadzi działalność transportową krajową i międzynarodową. Przejęcie wpisuje się w długoterminowy plan rozwoju Grupy na rynku niemieckim. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

więcej
Nowa powierzchnia magazynowa w Mokrzcu koło Pilzna 
5 lipca 2017 r. | Aktualności TSL

Trwa rozbudowa Podkarpackiego Parku Logistycznego Omegi Pilzno w Mokrzcu. Już pod koniec sierpnia magazyn będzie miał do zaoferowania klientom dodatkowe 30 000 m2. Nowa powierzchnia, to nowe miejsca pracy dla magazynierów – kierowców wózków widłowych.

więcej
Dobry początek roku 
30 czerwca 2017 r. | Aktualności TSL

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017. Zysk netto wyniósł ponad 48 mln USD (14,6 mln KWD*) i wzrósł o 11,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku.

więcej
W Hiszpanii z producentem baterii 
27 czerwca 2017 r. | Aktualności TSL

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podpisała w Hiszpanii nową umowę z firmą Duracell, światowym producentem baterii. Do zadań ID Logistics należy kompleksowe zarządzanie obsługą magazynową i logistyczną produktów Duracell na Półwyspie Iberyjskim.

więcej
Większa całkowita powierzchnia o 50% 
14 czerwca 2017 r. | Aktualności TSL

P3, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych dostarczył dedykowaną powierzchnię dla firmy Quick Service Logistics Polska, lidera na rynku w dziedzinie logistyki żywności w parku logistycznym P3 Błonie. Quick Service Logistics przenosi się z obecnie zajmowanego magazynu w P3 Błonie do nowego budynku, w którym zajmie ponad 9 000 m2, zwiększając całkowitą ilość wynajmowanej powierzchni w parku o 50 %. 

więcej
Rynek magazynowy nadal w górę 
6 czerwca 2017 r.

W I kwartale 2017 r. całkowite zasoby powierzchni magazynowej klasy A w Polsce wzrosły do ponad 11,6 mln m2. Całkowity popyt przyrósł o 45% i osiągnął 925 tys. m2. – podaje nowy raport Cushman & Wakefield.

więcej
Wzrosty we wszystkich segmentach 
5 czerwca 2017 r.

Grupa Trans Polonia przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2017 r. – przychody ze sprzedaży wyniosły 48,7 mln zł w porównaniu do 23 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Skonsolidowany zysk netto w badanym okresie wyniósł 1,78 mln zł, wobec raportowanej rok wcześniej straty rzędu 1,99 mln zł, a jego rentowność wyniosła 3,7%.

więcej
Budowa centrum dystrybucyjnego w Ożarowie 
2 czerwca 2017 r. | Aktualności TSL

Na zamówienie operatora logistycznego CAT LC Polska w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów powstaje ponad 12 000 m2 nowej powierzchni – powiększany jest o nią budynek, w którym już dziś, na ponad 4 500 m2, firma prowadzi część swoich działań. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego związane z projektem miało miejsce 24 maja.

więcej
Automatyzacja zapewnia szybkość i bezpieczeństwo transportu 
30 maja 2017 r. | Aktualności TSL

Autonomiczne ciężarówki, zautomatyzowane magazyny, śledzenie pojazdów, drony – to nie pomysły rodem z najnowszego holywoodzkiego filmu science fiction, ale logistyczne rozwiązania przyszłości. Popularyzacja tych technologii może sprawić, że transport towarów stanie się znacznie efektywniejszy, bezpieczniejszy i szybszy.

więcej
Rośnie obsługa logistyczna w sezonie ogrodniczym 
24 maja 2017 r. | Aktualności TSL

Polscy wytwórcy produktów dla branży ogrodniczej eksportują coraz więcej swoich wyrobów do europejskich sieci DIY. Dachser, jeden z operatorów logistycznych, który dostarcza towary do 18 tys. marketów typu dom i ogród w całej Europie, tylko w 2016 r. zwiększył przewozy produktów ogrodniczych z Polski o 65% w stosunku do roku 2015. Najwięcej z nich trafiło do sieci DIY w Niemczech - aż 60%. Chłonnymi rynkami na produkty ogrodnicze wytwarzane w naszym kraju są też Czechy, Słowacja, Francja, Austria, Rumunia, kraje Półwyspu Iberyjskiego i Włochy.

więcej
Konferencja Naukowa TranSopot 2017 
24 maja 2017 r. | Aktualności TSL

W dniach 29-31 maja na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 119/121 odbędzie się Konferencja Naukowa TranSopot 2017 „Wyzwania rozwoju transportu w XXI wieku”. Weźmie w niej udział cała plejada polskich naukowców zajmujących się transportem.

więcej
Nowa giełda ładunków 
16 maja 2017 r. | Aktualności TSL

Hiszpański lider w rozwoju technologicznych platform do zleceń transportowych - Wtransnet - przedstawił na targach Transport Logistic w Monachium - Qualis Logistics, nową giełdę ładunków, do której dostęp będą miały tylko firmy zaudytowane.

więcej
Solutrans 2017 - wyzwania stojące przed branżą 
10 maja 2017 r. | Aktualności TSL

Targi Solutrans 2017 we Francji to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla przedstawicieli całej branży, umożliwiające prezentację pomysłów i inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju sektora transportu drogowego i miejskiego.

więcej
Śląskie buduje kolejne magazyny do wynajęcia 
9 maja 2017 r.

Na Śląsku budowanych jest obecnie sześć nowych magazynów do wynajęcia o łącznej powierzchni 135 tys. m2. W regionie obiekty tego typu liczą już ponad 1,9 mln m2. To daje Śląskowi pierwsze miejsce nie tylko w Polsce, ale także czołowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej
P3 ogłasza plany ekspansji w Polsce 
4 maja 2017 r. | Aktualności TSL

P3, wiodący właściciel, deweloper oraz zarządca nieruchomości logistycznych w Europie poinformował o planach ekspansji w Polsce. Inwestor – deweloper, który od dziesięciu lat odnosi sukcesu na polskim rynku powierzchni logistycznych, planuje jeszcze dynamiczniejszy rozwój wynikający m.in. z zakupu gruntu w sąsiedztwie istniejącego parku logistycznego P3 Poznań.

więcej
Blisko 7 mld zł przychodów w 2021 r. 
25 kwietnia 2017 r.

Zgodnie z nową strategią na lata 2017-2021, ogłoszoną podczas konferencji prasowej 18 IV, Poczta Polska zamierza skoncentrować się na trzech obszarach działalności: usługach cyfrowych i administracyjnych, przesyłkach paczkowo-kurierskich i obsłudze rynku e-commerce oraz międzynarodowych usługach logistycznych.

więcej
GLS przejmuje amerykańską firmę Postal Express 
20 kwietnia 2017 r. | Aktualności TSL

GLS ogłosił przejęcie amerykańskiej firmy Postal Express Inc. specjalizującej się w przesyłkach ekspresowych.

więcej
Logistyka - współczesne problemy i wyzwania w ujęciu międzynarodowym 
19 kwietnia 2017 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowisk naukowych zajmujących się szeroko rozumianym zarządzaniem logistycznym, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu wraz z Partnerami, organizuje I Międzynarodową Konferencję Naukową Logistyka – współczesne problemy i wyzwania w ujęciu międzynarodowym.

więcej
Nowy magazyn agro w OT Port Gdynia 
18 kwietnia 2017 r. | Aktualności TSL

OT Port Gdynia, należący do Grupy Kapitałowej OT Logistics, uruchomił w gdyńskim porcie magazyn dedykowany ładunkom agro, który zwiększa potencjał przeładunkowy produktów rolnych w porcie. Zrealizowana inwestycja ma wartość 5 mln zł.

więcej
Dobry rok francuskiego operatora logistycznego 
11 kwietnia 2017 r.

Na zorganizowanej 5 IV w Warszawie konferencji prasowej, Grupa ID Logistics podsumowała swoją działalność w 2016 r. Przychody firmy wzrosły o 15% i po raz pierwszy w jej historii przekroczyły miliard euro.

więcej
Finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 
6 kwietnia 2017 r. | Aktualności TSL

Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie wygrał IX Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. Prawie 8 tys. uczestników do pokonania, 6 miesięcy logistycznych zmagań, 3 etapy i kilkadziesiąt zadań do rozwiązania – tak w skrócie prezentuje się droga Kewina do zwycięstwa w tegorocznej edycji konkursu. Uczeń III klasy już teraz zdobył symboliczny indeks na studia w Wyższej Szkole Logistyki.

więcej
Nowa umowa zarządzania logistyką kontraktową 
5 kwietnia 2017 r. | Aktualności TSL

Firma Kuehne + Nagel w Polsce podpisała nową umowę dotyczącą zarządzania logistyką kontraktową firmy Bosch Termotechnika.

więcej
Optymalizacja procesu inwentaryzacji 
30 marca 2017 r.

Firma Hub One, usługodawca technologii informacyjnych i komunikacyjnych dla profesjonalistów wraz z FM Logistic, stworzyły wspólnie Inventory Viewer - zautomatyzowany system inwentaryzacji.

więcej
Wiosenny intermodal 
28 marca 2017 r.

Początek wiosny wyraźnie ożywił branżę TSL i spowodował wysyp imprez wystawienniczo-konferencyjnych w Polsce i za granicą. W ostatniej dekadzie marca odbyły się w podwarszawskim Nadarzynie dwie imprezy targowe oraz konferencja SITK „INTERMODAL”.

więcej
Potwierdzenie dobrej kondycji branży motoryzacyjnej w Polsce? 
24 marca 2017 r. | Aktualności TSL

Polska staje się regionalnym hubem dla branży motoryzacyjnej. Jedną z najnowszych inwestycji będzie budowa nowego, „szytego na miarę” magazynu o powierzchni 27 500 m2 dla Valeo Autosystemy, firmy z francuskiej grupy motoryzacyjnej Valeo. Magazyn będzie drugim projektem, który Goodman zrealizuje dla Valeo w Polsce, i powstanie w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego firmy w podkrakowskiej Skawinie.

więcej
DHL Express uruchomił nowy service center w Toruniu 
17 marca 2017 r. | Aktualności TSL

Firma DHL Express, realizująca międzynarodowe usługi ekspresowe, oficjalnie uruchomiła 13 marca br. nowy service center w Toruniu. Jest to kolejna inwestycja DHL Express, po wdrożeniu nowych obiektów w Rzeszowie, Lublinie i Katowicach, zrealizowana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w ramach największego globalnego programu inwestycyjnego.

więcej
Historyczny rok 2016 
16 marca 2017 r.

Prologis, spółka zajmująca się nieruchomościami logistycznymi, ocenia 2016 r. wielce pozytywnie na co wskazują wyniki działalności w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

więcej
Święto logistyki 
13 marca 2017 r.

60 uczestników, 120 minut, 6 stron tabel i zadań – tak w liczbach prezentuje się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, który 3 III odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie 8 tys. uczniów.

więcej
Kolejny rekordowy rok dla P3 toruje drogę do dalszego wzrostu 
9 marca 2017 r. | Aktualności TSL

P3, wiodący ogólnoeuropejski, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych, poinformował o rekordowych wynikach za 2016 rok, zarówno pod względem noworozpoczętych budów, podpisanych umów najmu, poziomu wynajęcia, jak i planowanych inwestycji.

więcej
Yusen Logistics wygrywa przetarg 
4 marca 2017 r. | Aktualności TSL

Yusen Logistics, globalny dostawca usług logistycznych, wygrał przetarg na dostawę rozwiązań w całym łańcuchu dostaw dla firmy NEUE HALBERG-GUSS (NHG).

więcej
Nowe centrum logistyki w Sosnowcu 
2 marca 2017 r.

Amazon potwierdził, że w IV kwartale 2017 r. otworzy nowe centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

więcej
Zmiany na rynku e-commerce 
28 lutego 2017 r.

Wykorzystanie standardów GS1 w transporcie i logistyce (w Polsce z systemu firmy korzysta kilkadziesiąt tysięcy firm) to przede wszystkim poprawa efektywności i przejrzystości w łańcuchu dostaw. Jednym z jego podstawowych identyfikatorów jest numer GTIN, który od 14 II jest obowiązkowy dla wszystkich produktów, które posiadają je nadane przez właściciela marki.

więcej
VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej 
27 lutego 2017 r.

Ponad 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 16 województw zmierzy się w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej. Wielki sprawdzian branżowej wiedzy przyszłych logistyków i spedytorów odbędzie się 8 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

więcej
Wzrost usług kurierskich PP 
25 lutego 2017 r. | Aktualności TSL

O jedną piątą wzrosła sprzedaż usług kurierskich w Poczcie Polskiej w 2016 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Cały rynek paczkowy dla biznesu w Poczcie Polskiej wzrósł w tym czasie o 17%.

więcej
Kolejne inwestycje w Polsce i nowe centrum logistyki 
20 lutego 2017 r. | Aktualności TSL

Amazon potwierdził dzisiaj, że w IV kwartale 2017 r. otworzy nowe centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Zadaniem nowego centrum logistyki e-commerce będzie wspieranie realizacji usług w zakresie dostaw i logistyki na rzecz rosnącej liczby niezależnych małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż na Amazon korzystając z usługi Sprzedawaj na Amazon i Fulfillment by Amazon. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

więcej
Transport bananów 
14 lutego 2017 r.

Polska importuje ponad 240 tys. t bananów, które drogą morską sprowadzane są głównie z Ekwadoru i Kostaryki, ale również z Afryki, i Karaibów. Największym eksporterem tych owoców do Europy od lat pozostaje Ekwador.

więcej
Co czeka sklepy internetowe po Walentynkach 
14 lutego 2017 r. | Aktualności TSL

Rynek ecommerce w Polsce cechuje się wysoką, dwucyfrową dynamiką wzrostu. Zgodnie z raportem PMR wykonanym w 2016 roku wartość wzrostu rynku ecommerce w Polsce w 2016 roku wyniosła 19,7%. Polski rynek ecommerce jest wart 38, 1 miliarda złotych. Taki, dwucyfrowy wzrost powinien utrzymać się do 2020 roku.

więcej
Rozwój linii drobnicowych do Włoch 
9 lutego 2017 r. | Aktualności TSL

DTW Logistics, polski operator logistyczny o zasięgu międzynarodowym specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej, od nowego roku zwiększył częstotliwość połączeń swojej linii drobnicowej na trasie Polska – Włochy. Firma zapowiada też rozwój regularnych transportów drobnicowych do kilku innych krajów Europy Zachodniej.

więcej
Konsorcjum banków zapewnia finansowanie OT Logistics S.A. 
6 lutego 2017 r. | Aktualności TSL

OT Logistics S.A. stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, ma umowę z konsorcjum banków na kredyt w łącznej wysokości 50 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na wykup obligacji zapadających w lutym br.

więcej
Powstała Rada Wodorowa 
2 lutego 2017 r.

Trzynaście podmiotów powołało (17 I 2017 r. w Davos) Radę Wodorową - Hydrogen Council. Jak donosi John Clancy i Harriet Barham z FTI Consulting, założyciele, czyli: BMW, Daimler, Honda, Kawasaki i Toyota, Shell,Total, Air Liquide, Alstom, Anglo American, Engie i Linde Group mają wspierać komercjalizację rozwiązań z użyciem wodorowych ogniw paliwowych.

więcej
Dobre wyniki operatora logistycznego za 2016 r. 
24 stycznia 2017 r.

Grupa InPost zamknęła ubiegły rok wzrostem liczby obsługiwanych przesyłek o 142%. Wzrost zawdzięcza przede wszystkim segmentowi kurierskiemu, który w ubiegłym roku zanotował o 405% większy wolumen niż w 2015 r.

więcej
Niemcy o swej logistyce 
17 stycznia 2017 r.

W grudniu, w stołecznym Hotelu Bristol gościła liczna grupa szefów i przedstawicieli firm związanych z branżą TSL na seminarium „Logistyka made in Germany” zorganizowanym przez Logistics Alliance Germany, Hafen Hamburg Marketing oraz Wydawnictwo Eurologistics. Celem była prezentacja innowacyjnych rozwiązań istniejących w niemieckiej logistyce.

więcej
Dobry III kwartał 2016 r. 
13 grudnia 2016 r.

Globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, Agility, ogłosił wyniki finansowe za III kwartał 2016 r.

więcej
Grupa Geis - dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych 
12 grudnia 2016 r. | Aktualności TSL

Grupa Geis z siedzibą we frankońskim Bad Neustadt została założona w 1948 roku. Obecnie firma działa na rynku międzynarodowym jako dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych zatrudniając ponad 6.000 pracowników w powyżej 100  lokalizacjach centrach dystrybucyjnych i logistycznych w całej Europie.  Zeszło roczny obrót sięgnął  680 mil. EUR.

więcej
Udany debiut INTRALOMAGU 
6 grudnia 2016 r.

24 XI zakończyła się pierwsza edycja Targów Logistyki Magazynowej INTRALOMAG.

więcej
iPhone logistyki 
6 grudnia 2016 r.

W przypadku platform internetowych o sukcesie najczęściej przesądza to, kto był pierwszy. Najlepszym tego dowodem jest czwarta co do wielkości transakcja finansowa roku 2016, czyli sprzedaż „Allegro” za ok. 3,5 mld dol.

więcej
8 mld zł unijnego wsparcia dla transportu 
30 listopada 2016 r.

Komisja Europejska przekazała Polsce podpisane umowy o dofinansowanie 16 inwestycji transportowych. Otrzymają one 8 mld zł wsparcia z Instrumentu Łącząc Europę (CEF).

więcej
Dystrybucja kosmetyków - rzecz trudna 
30 listopada 2016 r.

Do końca 2016 r. polski rynek kosmetyczny osiągnie 23 mld zł, wobec 20 mld zł w poprzednim roku, co pozwala na zajęcie 6 miejsca w Europie pod względem wartości sprzedaży. Polskie produkty trafiają do ponad 130 krajów, a niemal co drugi kosmetyk wyprodukowany w Polsce trafia na eksport.

więcej
Relacja z Targów Logistyki Magazynowej INTRALOMAG 
26 listopada 2016 r. | Aktualności TSL

24 XI 2016 r. zakończyła się pierwsza edycja Targów Logistyki Magazynowej INTRALOMAG. Innowacyjne technologie, profesjonalne forum i branżowe wystąpienia zachęcały do zwiedzania osoby zainteresowane rozwiązaniami z branży logistyczno-magazynowej.

więcej
Zakaz handlu w niedzielę uderzy w logistykę 
22 listopada 2016 r.

Zakaz handlu w niedzielę, to flagowy pomysł obecnego rządu. Niestety, Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej, nie zajął dotychczas stanowiska odnośnie skutków, jakie zakaz ten spowoduje dla polskich portów. A będzie to doprowadzenie terminali do ruiny.

więcej
Jubileuszowa, 15. edycja Gali Logistyki, Transportu i Produkcji 
21 listopada 2016 r. | Aktualności TSL

Coroczne święto polskiej logistyki czeka w tym roku wyjątkowa odsłona. 8 XII 2016 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się bowiem już 15. edycja Gali Logistyki, Transportu i Produkcji. Pomimo jubileuszu, nie zabraknie tradycyjnych i zarazem najważniejszych punktów programu.

więcej
Łódzkie Targi Logistyki Magazynowej Intralomag 
21 listopada 2016 r. | Aktualności TSL

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają na pierwszą edycję Targów Logistyki Magazynowej INTRALOMAG, które odbędą się już w tym tygodniu, w dniach 23-24 listopada 2016 roku w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie II Forum Inwestorów i Eksporterów „W centrum Polski, w centrum Europy”.

więcej
Rynek LNG 
16 listopada 2016 r.

W końcu III kwartału 2016 r. w stoczniowych portfelach było ponad 100 statków do transportu, regazyfikacji i przechowywania skroplonego gazu. W Europie działają 22 terminale LNG. Te największe mogą przeładowywać 10 mln t gazu rocznie.

więcej
Zmniejszyć emisję CO2 
2 listopada 2016 r.

Operator logistyczny Agality, przystąpił do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje do 2020 r. ograniczenie emisji CO2 o 15% dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.

więcej
Speed Docking 2016 
18 października 2016 r.

Zakończyła się druga polska edycja badania Speed Docking, zorganizowanego przez ECR Polska.

więcej
WSL zainaugurowała kolejny rok akademicki 
11 października 2016 r.

W murach Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, 1 X, kolejny rok akademicki rozpoczęli studenci logistyki. Tej jesieni w poczet społeczności akademickiej WSL przyjętych zostało prawie 1000 osób.

więcej
Przyszłość transportu: przewozy intermodalne 
4 października 2016 r.

Komisja Europejska w Białej Księdze dla systemu transportowego Unii Europejskiej do 2050 r. zakłada przeniesienie na kolej lub transport wodny aż 30% drogowego transportu towarów do roku 2030, zaś do 2050 r. ponad 50%. Ma w tym pomóc dynamiczny rozwój transportu intermodalnego.

więcej
Pogromcy inwestycyjnych mitów 
30 września 2016 r.

„Nie inwestuję w strefie bo jestem za mały...”, „Dla firm jak moja, nie ma dofinansowania...”, „Wstrzymują mnie procedury...”. To tylko niektóre z odpowiedzi, jakich udzielają małe i średnie polskie firmy, gdy stają przed możliwością zainwestowania w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Zachodniopomorscy praktycy obsługi inwestorów przekonują, że są to mity, które w końcu trzeba obalić. Zrobią to 20 października br. na PROINVESTORS w Szczecinie.

więcej
InnoTrans w Berlinie ciągle rosną 
27 września 2016 r.

W ostatni piątek zakończyły się w Berlinie największe targi transportowe na świecie – InnoTrans 2016. Na organizowanej co dwa lata imprezie dominującymi hasłami były w tym roku: mobilność, innowacje i ochrona środowiska.

więcej
Połączenia transportowe z Kazachstanem 
27 września 2016 r.

Niedawna wizyta prezydenta Kazachstanu w Polsce - Nursułtana Nazarbajewa, stała się okazją do pogłębienia relacji obu państw w zakresie współpracy gospodarczej, mającej na celu m.in. zwiększenie eksportu oraz wzmocnienia obecności rodzimych firm na tamtejszym rynku.

więcej
Polska lideruje w UE w transporcie drogowym 
21 września 2016 r.

Polska należy do unijnych potentatów w transporcie drogowym, średniaków w przewozie ładunków koleją i jest zdecydowanym unijnym outsiderem w towarowej żegludze śródlądowej.

więcej
Dobre wyniki globalnego operatora logistycznego 
13 września 2016 r.

Globalny dostawca rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, Agality, podał wyniki finansowe za II kwartał 2016 r.

więcej
18,45 mld zł na transport 
6 września 2016 r.

Blisko 18,5 mld zł planuje przeznaczyć rząd w przyszłym roku na poprawę dostępności komunikacyjnej Polski (połączenie z głównymi europejskimi korytarzami transportowymi) oraz na modernizację, budowę, utrzymanie, ochronę i podnoszenie bezpieczeństwa infrastruktury transportowej.

więcej
INTRALOMAG już jesienią po raz pierwszy w Łodzi! 
25 sierpnia 2016 r.

Targi Logistyki Magazynowej INTRALOMAG to nowa impreza w kalendarzu Międzynarodowych Targów Łódzkich dedykowana branży wewnętrznej logistyki magazynowej, transportowi i inwestycjom w centra logistyczne.

więcej
10 ciekawych faktów z raportu społecznego Grupy Raben 
23 sierpnia 2016 r.

Zainteresowanie raportowaniem pozafinansowym rośnie. W 2015 roku 37 organizacji zgłosiło swoje raporty społeczne do konkursu organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przez ostatnie 8 lat do rywalizacji na tym polu stanęło 200 raportów pozafinansowych. Od 1 stycznia 2017 roku wejdzie w życie ustawa regulująca sporządzanie tego typu dokumentów w Polsce.

więcej
Rynek magazynowy ma się świetnie 
9 sierpnia 2016 r.

Rynek magazynowy jest w szczytowej formie, a na koniec roku możliwe jest pobicie kolejnych rekordów – wynika z podsumowania I połowy 2016 r. przygotowanego przez AXI IMMO.

więcej
Grupa Raben na przekór Brexitowi 
20 lipca 2016 r.

Wielka Brytania to światowy gracz w handlu. Według danych WTO za 2013 rok Zjednoczone Królestwo było 8. globalnym eksporterem z udziałem 2,9 proc. i 6. importerem z udziałem 3,5 procent. Według Office for National Statistics (ONS) w 2013 roku łączną wartość brytyjskich obrotów handlowych ze światem obliczono na ok. 717 mld funtów.

więcej
Rusza II edycja Plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL” 
20 lipca 2016 r.

Od dziś (20 VII) można zgłaszać firmy do udziału w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL”. To już druga odsłona ogólnopolskiego plebiscytu, który skierowany jest do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką. Kapituła wyróżni trzy firmy, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października 2016.

więcej
PKP Energetyka bez certyfikatu bezpieczeństwa? 
19 lipca 2016 r.

Prezes UTK wszczął postępowanie w sprawie cofnięcia certyfikatu bezpieczeństwa spółce PKP Energetyka S.A. Czyżby to początek walki rządu o ponowne odzyskanie kontroli nad kolejową spółką energetyczną?

więcej
Główne filary strategii FM Logistic 
19 lipca 2016 r.

Podczas niedawnej konferencji prasowej kierownictwo FM Logistic Polska przedstawiło główne założenia nowej globalnej strategii Grupy FM, która dotyczy oczywiście także Polski. Operator zakłada, dzięki rozwojowi usług transportowych, wygenerowanie do 2019 r. 13% wzrostu sprzedaży rocznie.

więcej
Carrefour Polska przedłuża umowę z operatorem logistycznym 
29 czerwca 2016 r.

Sieć handlowa Carrefour Polska przedłużyła umowę z operatorem ID Logistics dotyczącą zarządzania centrami dystrybucyjnymi w Będzinie oraz Piotrkowie Trybunalskim.

więcej
Dobre prognozy dla rynku KEP 
21 czerwca 2016 r.

Na krajowym rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) odnotowano w ubiegłym roku 10% wzrost o łącznej wartości 4,5 mld zł – wynika z najnowszego raportu firmy PwC. Według szacunków ekspertów wartość wspomnianego rynku w 2016 r. osiągnie 5,1 mld zł przy 14% wzroście.

więcej
Optymalizacja zarządzania flotą 
21 czerwca 2016 r.

Podczas targów CeMAT 2016 odbyła się premiera nowego rozwiązania firmy STILL stworzonego z myślą o usprawnieniu zarządzania flotą.

więcej
Największe przeładunki wojskowe w historii DB Port Szczecin 
16 czerwca 2016 r.

DB Port Szczecin przyjął i przeładował w maju pięć statków ze sprzętem wojskowym w ramach dwóch dużych operacji szkoleniowych NATO - "Anakonda 2016" i "Brilliant Jump".

więcej
Kierunki rozwoju OTP 
8 czerwca 2016 r.

Operator transportowo-logistyczny Trans Polonia S.A. przygotowuje strategię rozwoju dla przejętej niedawno spółki OTP S.A. (dawniej Orlen Transport S.A.) – ma ona zwiększyć możliwości rozwoju Grupy poprzez większą aktywność na rynku paliw a także ewentualnymi przewozami LNG.

więcej
Powstanie centrum drobnicowe pod Łodzią 
8 czerwca 2016 r.

Międzynarodowy operator logistyczny, Grupa Geis, rozbudowuje swoją sieć w Polsce – w III kwartale 2016 r. firma planuje otwarcie centralnej sortowni oraz centralnego hub-u drobnicowego w okolicach Łodzi.

więcej
Nowy magazyn przeładunkowy Raben w Legnicy 
8 czerwca 2016 r.

Z początkiem III kwartału 2016 r. w Nowej Wsi Legnickiej zostanie oddany do użytku nowy magazyn firmy Raben Logistics Polska. Centrum logistyczne operatora składać się będzie z kompleksu hal o docelowej powierzchni 48 tys. m2.

więcej
Przewozy drobnicowe. Trzy pytania do... 
7 czerwca 2016 r.

Firmy coraz częściej stawiają na optymalizację i minimalizowanie zapasów magazynowych. To chyba idealna sytuacja dla przewozów drobnicowych?

więcej
Polska regionalnym hubem gazowym w Europie? 
24 maja 2016 r.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej prezes spółki Gaz-System S.A., Tomasz Stępień, przedstawił strategię tego operatora gazociągów przesyłowych do roku 2025. W ciągu najbliższych dziesięciu lat firma planuje skoncentrować swoje działania na inwestycjach, które pozwolą zwiększyć przepustowość polskiej sieci przesyłowej gazu ziemnego oraz stworzyć techniczne możliwości do transportu tego surowca z różnych źródeł i kierunków.

więcej
Szybszy transport z Chin 
23 maja 2016 r.

Nowego Jedwabnego Szlaku), by transportować towary swoich klientów pomiędzy Europą a Chinami. Jedną z firm korzystających z tego rozwiązania jest obecna także w Polsce spółka Wilo - działający w skali globalnej niemiecki producent pomp i systemów pompowych.

więcej
Nowe centrum logistyczne na Podkarpaciu 
17 maja 2016 r.

W centrum logistycznym Waimea Logistic Park Korczowa, otwarto (12 V) pierwszą halę o powierzchni 7,2 tys. m2.

więcej
Dachser - rozwiązania logistyczne dla eksporterów 
17 maja 2016 r.

Współpraca z wyspecjalizowanym operatorem logistycznym może znacząco usprawnić działalność polskich eksporterów i pomóc im obniżyć koszty prowadzenia biznesu. Podstawą jest jednak wybór właściwego partnera, który będzie w stanie sprostać wymaganiom klientów na poziomie międzynarodowym.

więcej
Specjalizacja – kontraktowy klucz do sukcesu 
4 maja 2016 r.

Europejski rynek usług magazynowych rozpoczął kolejny rok pełen obiecujących perspektyw i nowych trendów. Polska, jako kraj wciąż rozwijający swoje zaplecze komercyjnych powierzchni przemysłowych, w tym zakresie również nie próżnuje.

więcej
Ryzyka w transporcie – katalog dobrych praktyk FM Logistic 
4 maja 2016 r.

Problem kradzieży i wyłudzeń w transporcie jest zjawiskiem, które istnieje od lat i wciąż jest aktualne.  Z naszej perspektywy, tylko świadome i odpowiedzialne podejście wszystkich podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw transportowych może wpływać na jego zminimalizowanie.

więcej
W porcie w Szczecinie powstanie centrum logistyczne 
4 maja 2016 r.

Waimea Holding S.A. podpisała, 22 IV, umowę z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie.

więcej
Pyrzowice coraz atrakcyjniejsze logistycznie 
26 kwietnia 2016 r.

Na ukończeniu są prace związane z powiększeniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o 25-hektarową działkę przy lotnisku w Pyrzowicach. To właśnie sąsiedztwo lotniska ma być magnesem dla firm logistycznych.

więcej
Wielka przyszłość przed małymi firmami 
26 kwietnia 2016 r.

W ciągu ostatnich paru lat polski rynek kuriersko–ekspresowo–paczkowy (KEP) rozwinął się szybciej niż przewidywano. Na koniec 2014 r. branża ta osiągnęła wartość ok. 4,4 mld zł, a 2016 r. może wynieść nawet powyżej 5,2 mld zł. Warunkami rozwoju jest m.in. stabilność przepisów, postęp techniczny i unikanie rewolucji podatkowych.

więcej
W ciągu dekady – 15 parków logistycznych 
19 kwietnia 2016 r.

Podsumowaniu 10 lat działalności w Europie Centralnej oraz planom na przyszłość poświęcona była 31 III konferencja prasowa, w której główne role odegrali: przybyły z Anglii David Sleath – dyr. generalny Segro oraz Magdalena Szulc – dyr. tej firmy na Europę Centralną.

więcej
I edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Uniwersytecka Liga Logistyków” 
14 kwietnia 2016 r.

W dniach 7-9 kwietnia 2016 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się I edycja Ogólnopolskiej Konferencji Logistycznej „Uniwersytecka Liga Logistyków”, której tematem przewodnim były Aplikacje mobilne w logistyce. Organizatorem wydarzenia byli studenci z Naukowego Koła Logistyki DIALOG działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, na czele z koordynatorkami: Kingą Konstanty i Katarzyną Cyra. Partnerem strategicznym konferencji została firma ESA Logistika.

więcej
Co czwarty pracownik branży TSL nie ufa zarządowi firmy, w której pracuje 
13 kwietnia 2016 r.

Jeśli ktoś nie dba zbytnio o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać tym bardziej w sprawach istotnych – mawiał Albert Einstein. W przypadku zaufania pracowników do pracodawców sektora TSL, ciekawe dane przynosi niedawne badanie przeprowadzone przez portal Pracujwlogistyce.pl.

więcej
Unia Europejska otwiera się na handel z Dalekim Wschodem 
12 kwietnia 2016 r.

Unia Europejska coraz bardziej otwiera się na handel z Dalekim Wschodem, zabiegając o nowe rynki, jak np. Wietnam, Japonię czy Malezję. Jaką wymianę handlową ma z tymi krajami Polska i na jakie towary stawiamy?

więcej
Rosną magazyny na Pomorzu 
5 kwietnia 2016 r.

Zakończyła się budowa Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale 4. Magazyn, który wystartował jako projekt spekulacyjny, jest już w 72% wynajęty.

więcej
Rosną trójmiejskie terminale intermodalne 
5 kwietnia 2016 r.

Na rozwój transportu intermodalnego składa się harmonijne powiązanie ze sobą różnych gałęzi transportu – od morskiego, poprzez kolejowo-drogowy aż po lotniczy. Takiej koordynacji w Polsce, niestety, nadal brakuje.

więcej
W Poczcie Polskiej włoski system czy strajk? 
30 marca 2016 r.

Rząd wybierze wkrótce nowy zarząd Poczty Polskiej, ale już zadecydował, że firma nie będzie prywatyzowana i nie wejdzie na giełdę. Zmiany dotkną prawdopodobnie także Urzędu Kontroli Elektronicznej, w wyniku czego regulator może stracić nadzór nad rynkiem.

więcej
Dwie konferencje logistyczne w Dąbrowie Górniczej 
30 marca 2016 r.

W kwietniu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się dwie konferencje logistyczne, jedna – naukowa, druga – studencka.

więcej
Polisa to nie jest zbędny koszt 
30 marca 2016 r.

Trzy pytania do Beaty Galewskiej, brokera ubezpieczeniowego (Partner w Biurze Brokerskim Omega).

więcej
Polska najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną 
22 marca 2016 r.

Firma analityczno–doradcza Eye For Transport Polska (EFT) opracowała mapę najbardziej pożądanych lokalizacji logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Polska Centralna, łącznie z Łodzią okazała się najbardziej atrakcyjnym obszarem pod tym kątem, w tej części Europy.

więcej
Multimodal Europe 2016 już niedługo! 
22 marca 2016 r.

Multimodal Europe 2016 to międzynarodowa konferencja poświęcona wyzwaniom stojącym przed transportem multimodalnym. Tematyka zainteresuje menedżerów łańcucha dostaw w firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlowych, operatorów logistycznych zainteresowanych transportem kolejowym, morskim, lotniczym oraz menedżerów firm transportu drogowego zainteresowanych rozwojem świadczonych usług. 

więcej
Finał olimpiady WSL 
15 marca 2016 r.

W ubiegłym tygodniu w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka.

więcej
Przesyłki w temperaturze kontrolowanej 
15 marca 2016 r.

Wśród dóbr przemieszczanych każdego dnia w łańcuchach logistycznych, znaczną część stanowią żywność oraz leki, które ze względu na swoje właściwości wymagają specjalnych warunków, zarówno magazynowania jak i transportu.

więcej
Rusza Transport Week 2016 
8 marca 2016 r.

Ponad 300 zarejestrowanych uczestników z 21 krajów wysłucha 59 prelegentów podczas 53 prelekcji i weźmie udział w 7 panelach dyskusyjnych podczas międzynarodowej konferencji Transport Week 2016, która właśnie rusza w Sopocie.

więcej
Problemy polskiego intermodalu 
8 marca 2016 r.

Transport intermodalny w Polsce ma niewątpliwie duży potencjał do rozwoju ze względu na nasze położenie na skrzyżowaniu szlaków tranzytowych, ale jego udział w rynku jest nadal niski – a w ostatnich latach przyrost intermodalu nawet mocno wyhamował. Od dawna znane są problemy, z którymi się boryka i które stoją mu na przeszkodzie do osiągnięcia pożądanego wzrostu, ale wciąż tempo niwelowania tych barier nie jest zadawalające. Ot, taki polski paradoks.

więcej
84,5 mln zł za spółkę spedycyjną 
8 marca 2016 r.

Spółka TP, należąca do grupy kapitałowej Trans Polonia została właścicielem 100% akcji firmy spedycyjnej Orlen Transport z grupy PKN Orlen. Wartość sprzedaży aktywów wyniosła 84,5 mln zł.

więcej
IV edycja targów TransPoland 
2 marca 2016 r.

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland to największe w tej części Europy spotkanie profesjonalistów na co dzień związanych z transportem, logistyką i magazynowaniem.

więcej
Polskie rekordy magazynowe 
1 marca 2016 r.

Według rzeczoznawców międzynarodowej firmy doradczej JLL, miniony rok charakteryzował się na polskim rynku nieruchomości komercyjnych wyjątkowo dużą aktywnością inwestorów. Był to kolejny rekordowy sezon – wartość ubiegłorocznych transakcji osięgnęła 4,1 mld euro, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii rynku.

więcej
Znormalizowane systemy zarządzania 
1 marca 2016 r.

Współczesne organizacje przemysłu transportowego i logistycznego, chcąc nadążyć za zmieniającymi się uwarunkowaniami społeczno-ekonomicznymi, zmuszone są do nieustannego podnoszenia jakości swoich usług. Widoczny w ostatnich latach postęp w branży TSL stworzył nową jakość w dziedzinie dostarczania przesyłek w miejscu i czasie dogodnym dla klienta.

więcej
Transport Week już za tydzień 
29 lutego 2016 r.

W dniu 8 marca na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie ruszy konferencja Transport Week 2016. 53 prelekcji, 59 prelegentów, 7 paneli dyskusyjnych – oto, co już za tydzień czeka nas w ramach jednej z najważniejszych imprez transportowych w tej części Europy.

więcej
Logistyka papieru 
23 lutego 2016 r.

Silna konkurencja w branży celulozowo-papierniczej musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami jak wymagania norm środowiskowych, możliwości ponownego użycia surowców i poddawanie ich recyklingowi czy specjalistyczne wytwarzanie z wykorzystaniem energii odnawialnych. Podwyższanie jakości i wydajności procesów oraz obniżanie energochłonności wytwarzania stanowi kluczowy element zarządzania łańcuchem dostaw.

więcej
Startuje transport intermodalny 
16 lutego 2016 r.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych rozpoczyna wstępną kwalifikację projektów na inwestycje w zakresie transportu intermodalnego w ramach Osi Priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego, działanie 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych.

więcej
Rośnie rynek magazynowy 
10 lutego 2016 r.

Colliers, międzynarodowa agencja nieruchomości komercyjnych, obecna w Polsce od 1997 r., opublikowała raport „Rynek magazynowy”, podsumowujący jego stan nad Wisłą w 2015 r.

więcej
Logistyka e-commerce w WSL w Poznaniu 
26 stycznia 2016 r.

Innowacyjność, elastyczność i optymalizacja – to hasła nieodłącznie związane z logistyką oraz z handlem elektronicznym. Punkty wspólne, wzajemne zależności i wynikające z nich korzyści odkrywali uczestnicy konferencji „Logistyka e-commerce. Trendy i wyzwania”, która odbyła się 15 I w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

więcej
E-commerce – globalne wyzwanie dla biznesu logistycznego 
20 stycznia 2016 r.

Pod hasłem „E-commerce – globalne wyzwanie dla biznesu logistycznego” odbyła się 14 I w warszawskim hotelu „Polonia Palace” doroczna konferencja i spotkanie Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (PISiL). Tradycyjnie już poprzedziło ją zebranie Rady PISiL.

więcej
Konsekwentnie na drobnicę 
12 stycznia 2016 r. | Aktualności TSL

W pierwszej połowie stycznia br. DSV Road zakończyło przeprowadzkę swojego łódzkiego oddziału do nowego obiektu logistycznego w Panattoni Business Center Łódź II. Zmiana lokalizacji podyktowana została m.in. dynamicznym rozwojem międzynarodowego i krajowego serwisu drobnicowego oraz rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów operatora.

więcej
Poczta Polska gotowa do obsługi korespondencji sądowej 
31 grudnia 2015 r. | Aktualności TSL

Poczta Polska jest gotowa do podpisania umowy na obsługę polskiego wymiaru sprawiedliwości w najszybszym terminie z punktu widzenia Zamawiającego, czyli Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Jak wynika z harmonogramu, umowa może zacząć obowiązywać od 1 marca.

więcej
BCT w Gdyni ma nowy terminal kolejowy 
14 grudnia 2015 r.

Pół miliona TEU rocznie - takie są obecnie możliwości przeładunkowe zmodernizowanego terminalu kolejowego na BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni.

więcej
E-commerce a rynek magazynowy 
7 grudnia 2015 r.

Dynamiczny rozwój handlu internetowego tworzy popyt na powierzchnie magazynowe. Nawet 700 tys. m² mogą sięgnąć nowe umowy najmu zawarte przez firmy obsługujące e-commerce do roku 2020. Dostępność kadr, a zwłaszcza atrakcyjne koszty pracy i relatywnie niskie koszty wynajmu nieruchomości, dają Polsce szansę na przyciągnięcie nowych graczy z tej branży. Trwa organiczny rozwój firm już tu obecnych.

więcej
Skomplikowany transport regeneratora 
27 listopada 2015 r.

W połowie listopada firma BEST Logistics wykonała, przy pomocy transportu śródlądowego, skomplikowaną operację logistyczną dostarczając cztery części regeneratora dla rafinerii PCK do portu w Schwedt.

więcej
Intermodal – transport przyszłości 
25 listopada 2015 r.

W Polsce, w miarę rozwoju infrastruktury, przewozy intermodalne (kombinowane) z udziałem kilku przewoźników, stają się coraz popularniejsze. Warunkiem zwiększania tego rodzaju transportu są terminale morskie i lądowe, skomunikowane z uniwersalnymi stacjami kolejowymi.

więcej
Znaczące przejęcie w branży transportowej 
24 listopada 2015 r.

Trans Polonia zawarła z PKN Orlen zobowiązującą umowę kupna 100% akcji Orlen Transport za łączną cenę 84,5 mln zł.

więcej
Park logistyczny na wschodniej granicy 
16 listopada 2015 r. | Aktualności TSL

W I kwartale 2016 r. uruchomiony zostanie park logistyczny, który powstaje w miejscowości Młyny koło przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej na Podkarpaciu. Koszt inwestycji, dzięki której pracę znajdzie ok. 2 tys. osób, to 110 mln zł. Pierwsza z trzech hal, które powstaną w ramach Waimea Logistic Park Korczowa będzie mieć powierzchnię 7,2 tys. m2. 

więcej
1,6 mln m2 wynajętych magazynów 
7 listopada 2015 r. | Aktualności TSL

Według raportu firmy JLL, od początku 2015 r. w Polsce podpisano umowy najmu na 1,6 mln m2 powierzchni magazynowej, z czego 433 tys. m2. przypadło na III kwartał. Popyt netto od początku roku wyniósł 1,07 mln m2. 

więcej
Transport FMCG 
3 listopada 2015 r.

Firmy produkcyjne związane z branżą FMCG muszą spełniać często niezwykle rygorystyczne przepisy, ale wysokie wymagania są stawiane również wobec przewoźników odpowiedzialnych za transport towarów. 

więcej
Trudna misja nowego ministra 
2 listopada 2015 r.

PiS wygrał wybory i utworzy samodzielnie rząd. To już wiadomo. Wiadomo też, że kandydatem na ministra transportu (infrastruktury) jest 56-letni Andrzej Adamczyk – poseł ziemi krakowskiej, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury. Czeka go wiele wyzwań, ponieważ lista nie załatwionych spraw przez jego poprzedniczkę jest bardzo długa. Z drugiej strony, niektóre rozpoczęte procesy i programy, chcąc nie chcąc, będzie musiał kontynuować.

więcej
PGP kontra Poczta Polska 
2 listopada 2015 r. | Aktualności TSL

Oferty w przetargu na dostarczanie przesyłek sądowych złożyły Poczta Polska i Polska Grupa Pocztowa. Jak podał w swoim środowym komunikacie InPost, do którego należy PGP, spółka ta wyceniła swoją ofertę na 475,6 mln zł, a Poczta Polska na 293,1 mln zł. 

więcej
Gazoport gotowy… na rozruch 
21 października 2015 r.

W ubiegłym tygodniu premier Ewa Kopacz ogłosiła w Świnoujściu zakończenie budowy tamtejszego gazoportu, który zapewnić ma Polsce bezpieczeństwo energetyczne i niezależność od dostaw tego surowca z kierunku wschodniego.

więcej
Stacja z Paczką na stacjach Orlen 
19 października 2015 r. | Aktualności TSL

Współpracę z operatorem Stacja z Paczką, na odbiór przesyłek na stacjach paliw PKN Orlen, rozszerza Poczta Polska. 

więcej
WSL rozpoczęła piętnasty rok akademicki 
15 października 2015 r.

3 października, dla niemal 2,5 tys. studentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, oficjalnie rozpoczął się rok akademicki 2015/2016. Uroczyste Gaudeamus już po raz piętnasty zabrzmiało w murach pierwszej w Polsce uczelni logistycznej.

więcej
Największa impreza logistyczna w Europie Centralnej 
14 października 2015 r.

Ponad 1000 specjalistów z branży logistyczno-transportowej wzięło udział w pierwszym Europejskim Kongresie Logistycznym Onecargo, który odbył się, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Pomysłodawcą i inicjatorem spotkania było PKP Cargo.

więcej
Polska żywność – światowym hitem 
6 października 2015 r.

W 2015 r. roku Polska sprzeda żywność na rekordowym poziomie 25 mld euro. Od stycznia do maja wartość eksportu produktów rolno-spożywcze wyniosła 9,3 mld euro. Mimo rosyjskiego embarga, w porównaniu do analogicznego okresu 2014 r., to wzrost o ok. 480 mln euro, czyli o 5,5%.

więcej
Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO w Katowicach 
29 września 2015 r.

Z inicjatywy PKP Cargo 5-6 października odbędzie się w Katowicach Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO – prestiżowe, międzynarodowe spotkanie najważniejszych postaci z branży TSL oraz przedstawicieli jej kluczowych partnerów biznesowych, a także ze świata polityki i nauki. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości).

więcej
Wzrost przychodów za I półrocze 2015 r. 
23 września 2015 r.

Grupa ID Logistics, jeden z liderów logistyki kontraktowej, podsumowała swoją działalność w I półroczu 2015 r. Firma odnotowała wzrost przychodów i wzmocniła pozycję na światowym rynku usług logistycznych, szczególnie w zakresie obsługi klientów z branży e-commerce, retail i FMCG.

więcej
Ceny ropy naftowej jeszcze spadną 
8 września 2015 r.

W końcówce ubiegłego roku ceny ropy naftowej spadły do poziomu najniższego od 5 lat. Wszystko wskazuje na to, że po okresie wzrostów cen i stabilizacji w latach 2011-2013, obecnie następuje znaczący ich spadek.

więcej
Dobre wyniki CMA CGM 
7 września 2015 r. | Aktualności TSL

W II kwartale CMA CGM, trzeci na świecie przewoźnik kontenerowy pod względem tonażu statków, przewiózł 3,3 mln TEU ładunków. To wzrost o 6,2% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014.

więcej
Rozbudowa zakładu w Gorzowie 
7 września 2015 r.

Logicor, operator i właściciel nowoczesnych powierzchni logistycznych w Europie, zakończył niedawno rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej dla Faurecii - producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodowych.

więcej
Śląskie Centrum Logistyki wybuduje halę magazynową 
18 sierpnia 2015 r.

Śląskie Centrum Logistyki podpisało umowę na budowę piątej hali magazynowej o powierzchni 10 tys. m2. Inwestycja będzie kosztowała 25 mln zł.

więcej
Wyróżnij się – weź udział w Plebiscycie  
5 sierpnia 2015 r. | Aktualności TSL

Od dziś (5.08) można zgłaszać firmy do udziału w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL”. Jest to pierwszy ogólnopolski plebiscyt skierowany do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 r.

więcej
Hamburg w Gdańsku 
23 lipca 2015 r. | Aktualności TSL

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk nawiązał współpracę z l niemiecką linią kontenerową Hamburg Süd, której pierwsze pojemniki zostały przeładowane w DCT 20 VII (kontenery będą korzystały w DCT z cotygodniowego serwisu dowozowego Seago Line).

więcej
Wysoka rentowność Grupy Kuehne Nagel w I poł. 2015 r. 
21 lipca 2015 r. | Aktualności TSL

Przy nieznacznie zmniejszonym obrocie netto i zysku brutto Grupa Kuehne + Nagel poprawiła wynik operacyjny (EBITDA) o 2,1% w I półroczu 2015 r. 

więcej
Społeczna odpowiedzialność biznesu 
29 czerwca 2015 r.

Przedsiębiorstwa powinny uwzględniać wpływ, jaki firma wywiera na otoczenie oraz aktywnie reagować na pojawiające się wyzwania. Takie podejście do prowadzenia działalności biznesowej realizuje Dachser, działający globalnie operator logistyczny. Firma dba o swoich pracowników, klientów oraz przestrzeń, w której funkcjonuje.

więcej
Konsolidacja - konieczny warunek rozwoju branży TSL 
23 czerwca 2015 r.

W Ustroniu Śląskim (28 maja) obradował XVI Kongresu Spedytorów, organizowany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki. Podczas spotkania środowisko spedytorów i logistyków przeprowadziło dyskusję poświęconą rozwojowi branży TSL w Polsce, Europie i na rynku globalnym.

więcej
Dwie dekady FM Logistic w Polsce 
22 czerwca 2015 r.

W czerwcu operator logistyczny FM Logistic obchodzi 20-lecie swego funkcjonowania w Polsce. Z tej okazji firma zorganizowała jubileuszową konferencję, podczas której podsumowano działalności spółki w tym czasie.

więcej
Umacnianie pozycji na rynku lotniczego cargo 
20 czerwca 2015 r.

LS Airport Services, spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa, podpisała umowę z DHL Express Poland na budowę najnowocześniejszego międzynarodowego lotniczego terminalu kurierskiego w Polsce.

więcej
Skocz po paczkę do Żabki 
11 czerwca 2015 r. | Aktualności TSL

Firma kurierska Tba EXPRESS we współpracy z Żabka Polska rusza z ogólnopolską siecią punktów odbioru przesyłek (blisko 4 tys. Żabek i Freshmarketów).

więcej
Dobre (ale i złe) wiadomości dla branży transportowej 
6 czerwca 2015 r.

Polska branża transportowa nie ma lekko. Niemiecka płaca minimalna dla polskich kierowców czy rosyjskie embargo, uderzające rykoszetem w przewoźników - to tylko niektóre z wyzwań stojących przed firmami transportowymi. Na osłodę pozostaje fakt kontynuowania inwestycji drogowych, co nadal czyni Polskę krajem atrakcyjnym dla sektora TSL.

więcej
Szwajcarski przewoźnik kupił akcje polskiej spółki kontenerowej 
3 czerwca 2015 r. | Aktualności TSL

Niemiecki koncern DB Schenker sprzedał pakiet walorów PCC Intermodal - giełdowej spółki zajmującej się przewozami i przeładunkami kontenerów. Nabywcą jest firma Hupac. Szwajcarski przewoźnik kupił blisko 11 mln akcji polskiej spółki stanowiących 13,9% jej kapitału. 

więcej
Wiceminister infrastruktury rezygnuje 
30 maja 2015 r. | Aktualności TSL

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju poinformowało, że Zbigniew Rynasiewicz przestał pełnić funkcję wiceministra wczoraj, 30 maja. 

więcej
Poczta Polska operatorem wyznaczonym 
26 maja 2015 r. | Aktualności TSL

Poczta Polska wygrała konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej na lata 2016-2025. Oferta Polskiej Grupy Pocztowej, jedynego konkurenta państwowej spółki, została, zgodnie z oczekiwaniami, odrzucona przez niespełnienie wymogów formalnych.

więcej
Nowe centrum logistyczne Muszkieterów 
23 maja 2015 r.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w Polsce, zrzeszająca właścicieli supermarketów spożywczych Intermarche oraz typu „dom i ogród” Bricomarche, otworzy w podpoznańskim Swadzimiu nowe centrum magazynowo-biurowe o powierzchni ponad 80 tys. m2.

więcej
Dobry I kwartał Maersk Line 
19 maja 2015 r. | Aktualności TSL

Duński Grupa A.P. Moller - Maersk odnotowała w I kwartale 2015 r. zysk netto w wysokości 1,3 mld dol. To wynik o 18% lepszy niż w ubiegłym roku. O 10% niższe, w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r. były za to przychody ze sprzedaży, które zamknęły się w kwocie 10,5 mld dol.

więcej
Autostrada Polska obrasta w wydarzenia 
18 maja 2015 r.

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada Polska to wydarzenie, na które co roku czekają wszyscy związani z tym sektorem gospodarki. Trzydniowa impreza (13-15 maja), odbywająca się na terenach Międzynarodowych Targów Kielce, była jednym z najważniejszych miejsc spotkań, rozmów i kontraktacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej
Forum Fracht 2015 
15 maja 2015 r.

III Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2015 zgromadziło, 29 IV w Gdańsku, liczne grono menedżerów firm logistycznych, przedstawicieli administracji oraz naukowców zajmujących się logistyką i transportem.

więcej
Apel przewoźników w sprawie MiLoG bez odzewu 
5 maja 2015 r.

W czasie polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych, które odbyły się 27 kwietnia, nie zapadła żadna decyzja dotycząca najważniejszej kwestii dla polskich przewoźników - ustawy o płacy minimalnej. Więcej niż o sytuacji firm transportowych dyskutowano na tematy kolejowe, a jakiekolwiek konkrety uzyskano w temacie żeglugi śródlądowej. Podpisano wreszcie, istotną dla żeglugi na Odrze, obustronną umowę o poprawie sytuacji na drogach wodnych pogranicza.

więcej
Targi transportowe w Expo Silesia 
5 maja 2015 r.

Ponad 50 wystawców wzięło udział w tegorocznych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki, które odbyły się w Expo Silesia w Sosnowcu. Patronat medialny na imprezą miała Polska Gazeta Transportowa.

więcej
Gospodarczy Gabinet Cieni BCC 
29 kwietnia 2015 r.

„Ministrowie” Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club, dokonali oceny działań rządu w I kwartale 2015 r. na 2,7 punktu w skali od 0 do 5. To o 0,2 pkt więcej wobec IV kw. 2014 r. i o 0,4 pkt więcej w porównaniu do III kw. 2014. Działania premier Ewy Kopacz zostały ocenione na 4 pkt, a więc aż o 1 pkt lepiej od ostatniej oceny działań poprzedniego szefa rządu, Donalda Tuska, za III kw. ubiegłego roku. To najwyższa ocena szefa rządu od początku działania gabinetu cieni BCC.

więcej
Europejski kongres z widoczną branżą TSL 
28 kwietnia 2015 r.

Katowicki kongres jest uważany za najważniejsze spotkanie biznesowe w Europie Centralnej. Wzięło w nim udział aż 6000 osób, 700 prelegentów oraz 500 akredytowanych polskich i zagranicznych dziennikarzy.

więcej
Gra o rynek warty 3 mld zł 
21 kwietnia 2015 r.

W ubiegłym tygodniu, we wtorek (14 kwietnia), upłynął termin składania ofert w konkursie na pocztowego operatora wyznaczonego do świadczenia usługi publicznej na lata 2016-2025. Poza Pocztą Polską, której z końcem 2015 r. wygaśnie ta funkcja, w konkursie wystartowała także Polska Grupa Pocztowa. Gra toczy się o rynek szacowany na ok. 3 mld zł.

więcej
Sensacyjne przejęcie w branży kurierskiej 
15 kwietnia 2015 r.

Firma kurierska FedEx postanowiła wzmocnić swoją obecność w Europie i podpisała porozumienie, zgodnie z którym przejmie jednego ze swoich konkurentów – holenderski TNT Express.

więcej
Nie tylko wojna zabija ukraiński przemysł transportowy 
13 kwietnia 2015 r.

W ciągu ostatniego roku sytuacja w systemie transportowym Ukrainy przeszła poważny kryzys. Utrata dostępu do pięciu portów morskich i dwóch lotnisk na Krymie, zablokowanie i wysadzenie torów linii kolejowej do Doniecka (którędy dokonywno 45% ruchu towarowego), utrata wschodnich granic, a tym samym zamknięcie ogólnoeuropejskich korytarzy drogowych przechodzących przez Ukrainę, praktycznie całkowicie zablokowało rozwój branży w tym kraju.

więcej
30-lecie działalności GEFCO w Hiszpanii 
9 kwietnia 2015 r. | Aktualności TSL

W tym roku GEFCO świętuje trzydziestą rocznicę wejścia na hiszpański rynek. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej ostatnich lat, firma nie tylko wykazała się dużą konkurencyjnością, ale także zdołała utrzymać swoją czołową pozycję jednego z trzech największych graczy w sektorze logistycznym.

więcej
Nowa strategia rozwoju operatora narodowego 
8 kwietnia 2015 r.

Poczta Polska ogłosiła nową strategię na lata 2015-2020. Zgodnie z jej założeniami głównym motorem wzrostu mają być paczki, przesyłki kurierskie i cały łańcuch usług świadczonych dla e-commerce. Spółka chce osiągnąć w tym segmencie 1,5 mld zł przychodów. W realizacji tego zadania pomóc ma m.in. podpisana w ubiegłym tygodniu umowa z operatorem, „Stacja z Paczką”, dotycząca odbioru przesyłek Poczty Polskiej na stacjach paliw należących do partnera projektu, firmy PKN Orlen.

więcej
Terminal multimodalny w Solcu Kujawskim 
8 kwietnia 2015 r.

Coraz większy napływ kontenerów do trójmiejskich portów powoduje to, że należałoby się zastanowić w jaki sposób najszybciej wysłać je w głąb Polski. Jedną z takich możliwości jest budowa terminali multimodalnych.

więcej
IV Konferencja Logistyczna w Gliwicach 
7 kwietnia 2015 r.

W Gliwicach odbyła się czwarta już konferencji "Logistyka Inwestycje Przyszłość", której organizatorem był gliwicki Urząd Miasta.

więcej
Intermodal koniecznością 
3 kwietnia 2015 r.

O wyzwaniach stojących przed transportem multimodalnym, a także szansach dla przewozu kontenerów i naczep intermodalnych, głównie w Polsce, ale także Europie, dyskutowano podczas trzeciej edycji konferencji Multimodal Europe 2015. Spotkanie z udziałem ok. 250 menedżerów branży logistyczno-transportowej odbyło się 19 marca w warszawskim hotelu Sound Garden.

więcej
Nowa strategia firmy kurierskiej 
1 kwietnia 2015 r.

DPD Polska – lider polskiego rynku usług kurierskich z 24% udziałów i obrotami przekraczającymi 1 mld zł (w 2015 r. mają one wynieść 1,2 mld), zmienia identyfikację graficzną, w tym logo.

więcej
Poprawia się sytuacja w przewozach towarowych 
31 marca 2015 r. | Aktualności TSL

Z danych GUS wynika, że pod względem wykonanej pracy przewozowej rynek zwiększył się w lutym o 2,4% do 3,6 mld tkm. Niestety, pod względem masy skurczył się o 1,4 mln t w ujęciu rocznym za ten sam miesiąc. 

więcej
Polski rynek magazynowy 
27 marca 2015 r.

W ubiegłym roku popyt brutto wyniósł ponad 2 mln m2, z czego 1,4 mln m2 przypadło na popyt netto. Deweloperzy reagowali szybko – w Polsce oddano do użytku aż milion m2 powierzchni magazynowych.

więcej
Operator logistyczny otwiera nowy oddział w Polsce 
12 marca 2015 r. | Aktualności TSL

Gefco Polska, filia międzynarodowej Grupy Geco, poszerza swoją sieć dystrybucyjną o platformę logistyczną w Łodzi. Dwunasty już oddział firmy w Polsce będzie świadczyć pełną gamę usług operatora i jednocześnie będzie punktem konsolidacji przesyłek do krajów Europy Wschodniej.

więcej
Pierwszy suchy port na Pomorzu 
2 marca 2015 r.

Z definicji - suchy port jest obiektem bez dostępu do wody, ulokowany w miarę niewielkiej odległości od portu morskiego. Ładunki z portu morskiego transportowane są, poprzez port suchy, w głąb lądu. Dla portów trójmiejskich, taki suchym portem będzie powstający terminal w Zajączkowie Tczewskim.

więcej
Najlepsze kalendarze mają Continental i Spedimex 
13 lutego 2015 r. | Aktualności TSL

12 II zakończyło obrady jury IX edycji Konkursu Kalendarzy branży TSL 2015.

więcej
„Wspieranie” rozwoju regionalnych portów 
2 lutego 2015 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje, jak podaje „Gazeta Wyborcza”, stworzenie nowej strategii lotniskowej, która ma na celu uniknięcie sytuacji chybionych inwestycji czyli występowania portów z minimalnym ruchem pasażerów. Miałaby ona być oparta całościowo o kraj, a nie o poszczególne regiony.

więcej
Więcej artykułów czytaj w naszej gazecie! Zamów prenumeratę wydania papierowego!


« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 49-52/2018
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48 22 620 92 14
KRS: 45946, Regon: 010269289, NIP: 526-00-10-038, Kapitał zakładowy: 100 000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus