Finiata
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
17 marca 2018 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Napęd elektryczny na promie Transport wodny
14 marca 2018 r.

Stena Line testuje nowe, przyjazne dla środowiska rodzaje napędu dla swoich statków. W ostatnim czasie armator podpisał umowę z Callenberg Technology Group na zakup akumulatorów o łącznej mocy 1 MWh. Jeszcze przed wakacjami zostaną one zainstalowane na promie Stena Jutlandica kursującym między Göteborgiem (Szwecja) a Frederikshavn (Dania). Tym samym idea elektrycznego zasilania statków Stena Line stanie się rzeczywistością.

więcej
Powstanie zero-emisyjny pociąg Transport szynowy
14 marca 2018 r.

Spółka Siemens i firma Ballard Power Systems Inc., kanadyjski producent ogniw paliwowych, planują wspólne badania nad rozwojem napędu opartego na ogniwach paliwowych do pociągu Mireo produkowanego przez Siemensa.

więcej
Dzień bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym Transport szynowy
13 marca 2018 r.

Oddział Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie organizuje czwartą edycję „Podkarpackich dni biznesu”, które zaplanowane zostały w dniach 20-23 marca 2018 r. Podobnie jak przy poprzednich edycjach partnerem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

więcej
Mikrofaktoring dla sektora TSL TSL
9 marca 2018 r.

Coraz wyższe koszty ubezpieczenia i paliwa są dużym wydatkiem dla firm z sektora TSL. Do tego dochodzą klienci, którzy często płacą „po terminie”. Jak przy tak dużych kosztach i opóźnieniach w płatnościach od kontrahentów nie stracić płynności finansowej? Rozwiązaniem może być mikrofaktoring od Finiaty.

więcej
Innowacje w transporcie Transport drogowy
7 marca 2018 r.

Konferencja pod takim tytułem odbędzie się we wtorek 13 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej
Niemiecki Trucking-Startup z nagrodą European Startup Prize for Mobility Transport drogowy
6 marca 2018 r.

O nagrodę, która po raz pierwszy została przyznana przez Parlament Europejski i Komisję Europejską, ubiegało się ponad 500 startupów z całej Europy. Jury najwyższej klasy, składające się z przedstawicieli UE i znanych firm, takich jak Boston Consulting Group i Europcar, wybrało dziesięciu finalistów, którzy zaprezentowali swoje rozwiązania w zakresie mobilności podczas wieczornej imprezy w Brukseli.

więcej
W lutym blisko pół miliona pasażerów Transport lotniczy
6 marca 2018 r.

W lutym 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 451 560 pasażerów, to o 89 tys. pasażerów więcej niż w pierwszym miesiącu 2017 roku (+25%). W minionym miesiącu odnotowano łącznie 3 508 startów i lądowań, czyli o 17% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

więcej
Nowoczesny pociąg sieciowy Transport szynowy
5 marca 2018 r.

Szybszą budowę i modernizację sieci trakcyjnej zapewni nowoczesny pociąg sieciowy zakupiony przez Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Nowy pojazd będzie pracował podczas prowadzenia prac inwestycyjnych.

więcej
Przed nami rok rekordów Logistyka
5 marca 2018 r.

Dane z rocznego raportu AAG Industrial & Logistics Market Review potwierdzają, że sektor ten z zasobami przekraczającymi 13,5 mln m kw. był najszybciej rosnącym spośród wszystkich sektorów rynku nieruchomości komercyjnych w 2017 roku.

więcej
Darmowe wejściówki dla czytelników PGT! TSL
5 marca 2018 r.

Już niedługo RailFreight Summit "Silk Road and the Gateway Poland" we Wrocławiu (20-21 marca). Mamy wejściówki dla naszych czytelników!

więcej
Hybrydy dla Krosna Transport drogowy
1 marca 2018 r.

Przetarg na dostawę autobusów hybrydowych do tego miasta wygrała firma Volvo Polska, która dostarczy 11 pojazdów modelu 7900 Hybrid.

więcej
Inwestycje PKP PLK na Śląsku Transport szynowy
28 lutego 2018 r.

Za ponad 200 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawią linię kolejową Tunel – Bukowno – Sosnowiec Południowy. Ogłoszono przetarg na przebudowę peronów i torów na odcinku Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Dąbrowa Górnicza Wschodnia szacowany na ponad 42 mln zł. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów, skrócą się podróże a także usprawni się przewóz towarów.

więcej
Nowy oddział Greencarierr Logistyka
28 lutego 2018 r.

Firma Greencarrier Freight Services Poland skandynawski spedytor i logistyk podpisał umowę na wynajem powierzchni magazynowo-biurowej w Distribution Park Sosnowiec – parku magazynowym - należącym do Hines Global REIT. Firma będzie prowadziła operacje logistyczne na powierzchni 2660 mkw. W procesie negocjacji warunków umowy, najemcy doradzała agencja AXI IMMO.

więcej
30 nowych autobusów dla Krakowa Transport drogowy
26 lutego 2018 r.

Zarząd MPK SA w Krakowie i przedstawiciele firm EvoBus Polska Sp. z o.o. oraz Pekao Leasing Sp. z o.o., w obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, podpisali w ubiegły czwartek umowę na dostawę w formie leasingu finansowego 30 nowych, ekologicznych autobusów Mercedes-Benz Citaro.

więcej
Dwie dekady logistyki dla branży DIY Logistyka
20 lutego 2018 r.

Dachser obchodzi tego roku 20-lecie Dachser DIY-Logistics - globalnego rozwiązania logistycznego dla branży budowlanej, DIY i ogrodniczej. Ponadto jako partner stowarzyszenia Heimwerken, Bauen und Garten (BHB) firma ponownie wystąpi na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych Eisenwarenmesse w Kolonii, gdzie przedstawi swoje usługi usprawniające łańcuch dostaw w sektorze DIY.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 10-11/2018
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus