LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 maja 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Nowa metoda dostawy od Poczty Polskiej Logistyka
15 maja 2019 r.

Poczta Polska nawiązała współpracę z duńskim dostawcą urządzeń i software'u do odbioru przesyłek kurierskich, firmą SwipBox, która od maja 2018 r. rozwija sieć agnostyczną zlokalizowaną już w prawie 150 sklepach Biedronka (grupa Jeronimo Martins) w kluczowych miastach Polski. W ramach pilotażowego projektu, SwipBox udostępni spółkce 200 automatów do odbioru przesyłek.

więcej
Więcej pociągów na trasie Krzeszowice-Kraków Transport szynowy
15 maja 2019 r.

Zakończyły się główne prace budowlane pomiędzy Krakowem a Krzeszowicami. Od 6 V osiem pociągów obsługuje pasażerów podczas porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych. Przejazd z Krzeszowic do Krakowa zajmuje teraz ok. 30 minut. Po dwóch torach składy mogą jeździć 120 km/godz., docelowo pojadą 160 km/godz.

więcej
Ruszyła budowa przystani promowych w Ystad Transport wodny
13 maja 2019 r.

Na początku maja wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski wraz z przewodniczącą zarządu miasta Ystad, Kristiną Bendz, symbolicznym wbiciem szpadli rozpoczęli nowy projekt budowlany portu w Ystad, stanowiący część unijnego projektu "Modernizacja ładowności i tankowania LNG, połączenie morskie Świnoujście-Ystad".

więcej
Zwiększa się ruch na A4 Transport drogowy
11 maja 2019 r.

Jak poinformowała grupa kapitałowa Stalexport Autostrady, w I kwartale 2019 r. z płatnego odcinka autostrady A4 między Katowicami a Krakowem korzystało średnio 42 tys. pojazdów na dobę.

więcej
Niedługo po premierze trzy produkty, ale i nowe usługi Transport drogowy
4 maja 2019 r.

Na tegorocznych targach transport logistic, które odbędą się w dniach 4-7 VI 2019 r. w Monachium pod hasłem „Innovations made for you!" Kögel zaprezentuje m.in. naczepę generacji NOVUM, która otrzymała nagrodę branżową Trailer Innovation 2019 (na hanowerskich targach IAA).

więcej
Innowacyjne rozwiązanie TSL
24 kwietnia 2019 r.

Kuehne + Nagel uruchamia KN Pledge - pierwsze rozwiązanie online z gwarantowanym czasem dostawy w morskim transporcie kontenerowym. Obejmuje ono gwarantowany czas realizacji transportu, 100% gwarancję zwrotu pieniędzy, rozszerzoną odpowiedzialnością za towar, natychmiastową wycenę oraz równoważenie pozostawianego śladu węglowego.

więcej
Pszczoły w parkach logistycznych Logistyka
24 kwietnia 2019 r.

SEGRO jest pierwszym w Polsce deweloperem i właścicielem nowoczesnych powierzchni magazynowych, który w ramach proekologicznych działań zdecydował się na zainstalowanie pasiek w przestrzeni swoich parków logistycznych. Do uli zainstalowanych w parkach firmy w Warszawie i w Poznaniu wprowadziło się 0,5 mln pszczół.

więcej
Nowe tachografy od podszewki, czy jest się czego bać? Transport drogowy
19 kwietnia 2019 r.

Ciężarówki w międzynarodowym transporcie zarejestrowane po 15 IV 2019 r. będą musiały posiadać tzw. inteligentne tachografy - przepisy unijne są co do tego jasne.

więcej
Monachijskie targi logistyki już niedługo! TSL
19 kwietnia 2019 r.

Zbliża się termin największych branżowych Targów Logistyki, Mobilności, IT i Zarządzania Systemami Zaopatrzenia transport logistic 2019 w Monachium. Odbędą się one w dniach 4 -7 czerwca 2019 r.

więcej
Via Carpatia w sieci bazowej TEN-T? TSL
19 kwietnia 2019 r.

Podczas konferencji „Korzyści dla regionów wynikające z wdrożenia trasy Via Carpatia”, która odbyła się 17 IV w Łańcucie, podpisana została deklaracja, dotycząca wzmocnienia współpracy w zakresie transportu w Europie Środkowej i Południowej.

więcej
Wysokie przychody, ale także strata TSL
8 kwietnia 2019 r.

Grupa ZUE zanotowała w 2018 r. przychody na poziomie 832,7 mln zł i ujemne wyniki finansowe - podał zarząd spółki w komunikacie. 

więcej
23 pociągi za 100 mln euro Transport szynowy
6 kwietnia 2019 r.

Alstom dostarczy dla Île-de-France Mobilités 23 pociągi 3-wagonowe do obsługi 16 i 17 linii metra Grand Paris Express.

więcej
Sporo premier, wiele ciekawostek i przede wszystkim elektryczność Transport drogowy
31 marca 2019 r.

Poznań Motor Show 2019 dobiegło końca. Czterodniowa impreza przyciągnęła do Poznania 146 718 osób, które zobaczyły ekspozycję przygotowaną przez 170 wystawców.

więcej
Pierwsze autobusy autonomiczne dużej pojemności Transport drogowy
27 marca 2019 r.

Przedstawiciele Scania i Nobina, największego operatora transportu publicznego w Skandynawii, podejmują wspólne testy autonomicznych autobusów na regularnych liniach w rejonie Sztokholmu.

więcej
Od czerwca nowe perony w Kole Transport szynowy
24 marca 2019 r.

W ramach modernizacji linii E20 ze Swarzędza do Sochaczewa, od czerwca sprawniejsze podróże z Koła zapewnią nowe perony wraz z bezpiecznym przejściem podziemnym. Dwa perony w Kole zostały podwyższone. Na obu są już konstrukcje wiat i częściowe zadaszenie.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega